PNEUMATIKYPNEUMATIKY RADYRADY PREDAJCOVIAPREDAJCOVIA

Sprievodca údržbou pneumatík

Tri základné príčiny problémov s pneumatikami

Michelin 18 máj 2010

Tri základné príčiny problémov s pneumatikami

Vyhnite sa problémom s pneumatikami vďaka vedomostiam o ich údržbe

Rizikám na vozovke, ako sú výmole, sklo a kamene, sa spravidla nevyhneme. Môžeme sa ale vyhnúť trom základným príčinám problémov s pneumatikami: neprimeraný tlak hustenia, nadmerná rýchlosť a preťaženie. Preventívne bezpečnostné opatrenia vám zaručia bezpečnejšiu mobilitu a dlhšiu životnosť vašich pneumatík.

Podhustenie alebo prehustenie

Jazda s podhustenými alebo prehustenými pneumatikami má negatívny vplyv na komfort počas jazdy, priľnavosť, brzdné vlastnosti a životnosť vašich pneumatík. Pneumatika s nízkym tlakom hustenia sa viac deformuje, čo spôsobuje jej nadmerné zahrievanie, zvýšenie valivého odporu a predčasné opotrebovanie. V extrémnych prípadoch môže viesť podhustenie k celkovému poškodeniu pneumatiky. Jazda s prehustenou pneumatikou, naopak, skracuje životnosť pneumatiky v dôsledku nerovnomerného opotrebovania a znižuje jej priľnavosť.

Vysoká rýchlosť

Pri vyšších rýchlostiach je všeobecne väčšie riziko poškodenia pneumatiky než pri nižších rýchlostiach. Pri kontakte s prekážkou sa pneumatika, ktorá ide vysokou rýchlosťou, poškodí ľahšie než pneumatika s nižšou rýchlosťou.

SpeedPri rýchlej jazde sa pneumatika nadmerne zahrieva, čo môže viesť až k jej poškodeniu alebo celkovému zničeniu s nečakanou celkovou stratou tlaku hustenia. V takom okamihu sa vozidlo stáva neovládateľné a môže dôjsť k nehode so závažnými dôsledkami. Ak na svojej pneumatike alebo ráfiku spozorujete akékoľvek poškodenie, namontujte namiesto nej rezervnú pneumatiku a potom nechajte  svojho predajcu pneumatík MICHELIN, aby jej stav zhodnotil.

Preťaženie

Aby ste si boli istí, že vaše pneumatiky nejazdia preťažené, nájdite si na ich bočnici údaj o maximálnom možnom zaťažení. Túto hodnotu nikdy neprekračujte. Pneumatiky, ktoré nesú väčšiu váhu, než je ich index nosnosti, sa nadmerne zahrievajú a môžu sa nečakane celkovo zničiť. Z týchto dôvodov vždy rešpektujte odporúčania výrobcu pneumatík. Na žiadnej náprave nikdy neprekračujte hmotnosť, na ktorú je konštrukčne nastavená.

VYHĽADAŤ OSOBNÉ PNEUMATIKY MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamihu nie sú žiadne naposledy zobrazené články

  • OSOBNÉ VOZIDLÁ
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVÁNY
Loader