PNEUMATIKYPNEUMATIKY RADYRADY PREDAJCOVIAPREDAJCOVIA

Sprievodca vedením vozidla

CITROËN a MICHELIN spoločnými silami vytvárajú vozidlá ohľaduplné k našej planéte

Michelin 18 júl 2011

CITROËN a MICHELIN spoločnými silami vytvárajú vozidlá ohľaduplné k našej planéte

CITROËN v júni roku 2010 predstavil svoj nový ekologický model CITROËN C4. Ohľaduplnosť tohto vozidla k našej planéte sa z veľkej časti docielila výberom pneumatík - CITROËN pri vývoji nového vozidla úzko spolupracoval so spoločnosťou MICHELIN. V čom je teda nové vozidlo CITROËN C4 ohľaduplnejšie k životnému prostrediu a aký vplyv tu zohrali pneumatiky?

Zelené materiály

Pri vývoji tohoto modelu, od výroby až po konečný výsledok, bolo primárnym cieľom znížiť jeho negatívne vplyvy na životné prostredie. Vzniklo tak vozidlo, ktoré je z 85 % recyklovateľné. Tridsať častí vozidla, vrátane zadného nárazníka, panelov dverí a blatníkov, je vyrobených zo zelených materiálov. 

Žiadne ekologické vozidlo by nebolo úplné bez energeticky úsporných pneumatík, ktoré môžu ušetriť až 6 % paliva. A práve preto spolu CITROËN a MICHELIN úzko spolupracujú. Ako ideálna voľba bola zvolená pneumatika MICHELIN ENERGY Saver, ktorá znižuje spotrebu paliva a zároveň množstvo emisií CO2.

Nová generácia pneumatík pre novú generáciu vozidiel

Pneumatiky disponujú optimálnymi výkonnostnými charakteristikami, ktoré zaručujú nižšiu spotrebu paliva a emisií CO2 a zároveň zaisťujú maximálnu bezpečnosť a dlhú kilometrovú životnosť.

Úspešná spolupráca

Úspešná spolupráca
Úzka spolupráca dvoch významných značiek sa neskončila uvedením nového modelu CITROËN C4 na trh. Naše spoločné úsilie pokračovalo v meraní dosiahnutých výsledkov. Ďalšie analýzy preukázali, že vďaka zvoleným zeleným pneumatikám sa ušetrilo 30 miliónov litrov paliva a do ovzdušia sa vypustilo o 72 000 ton emisií CO2 menej.

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamihu nie sú žiadne naposledy zobrazené články

  • OSOBNÉ VOZIDLÁ
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVÁNY
Loader