Auto Background conseil conduite hiver route winter Tips and Advice

Celoročné pneumatiky - je naozaj možné ich používať počas celého roka?

Celoročné pneumatiky, celosezónne pneumatiky alebo pneumatiky do každého počasia: nech už ich nazývate akokoľvek, hovoríme o pneumatikách, ktoré sú pripravené prijať výzvu chladných dní.

Auto Edito 4 seasons aerial view Tipy a rady

Čo presne je tá celoročná pneumatika?

Celoročná pneumatika je hybridná pneumatika, ktorú je možné používať v letných aj zimných poveternostných podmienkach.

Celoročné pneumatiky kombinujú technológiu zimných a letných pneumatík a umožňujú tak bezpečnú jazdu v každom ročnom období, na suchom aj mokrom povrchu, dokonca aj na snehu.

Aj keď vo väčšine krajín Európy je bežná celoročná jazda na letných pneumatikách, jazdiť s letnými pneumatikami v zime sa neodporúča. Celoročné pneumatiky ponúkajú bezpečnejšiu alternatívu zabezpečujúcu lepšiu ovládateľnosť na ceste a priľnavosť pri náročných cestných podmienkach.

Pre tých z vás, ktorí ste zvyknutí prezúvať svoje pneumatiky dvakrát ročne, výmena pneumatík za celoročné zjednoduší život a ušetrí čas (ak sú pre vás celoročné pneumatiky vhodné)!

Celoročné pneumatiky - sú vhodnou alternatívou k zimným pneumatikám?

Celoročné pneumatiky fungujú dobre pri teplotách od -10 °C do +30 °C.

Tieto univerzálne pneumatiky sú navrhnuté s drážkami podobnými drážkam zimných pneumatík, čo zaručuje dobrú ovládateľnosť aj na mokrej vozovke.

Ak žijete v oblasti, kde bývajú zväčša mierne zimy a sneženie je iba občasným javom, vhodnou alternatívou pre vás môžu byť celoročné pneumatiky, vďaka ktorým si užijete plynulú a pokojnú jazdu. Počas celého roka teda jazdíte na jedných pneumatikách, čo vám ušetrí čas aj energiu.

Zimné pneumatiky však zostávajú voľbou číslo jedna pri extrémnych poveternostných podmienkach, ako je husté sneženie a ľad.

Auto Picto plages util opt Tipy a rady

Rad Michelin CrossClimate: čo je to?

V Európe spoznáme celoročné pneumatiky podľa drážok, ktoré sú podobné tým, ktoré nájdeme bežne na zimných pneumatikách.

Zimné pneumatiky, hoci zostávajú tou najlepšou voľbou pre jazdu v extrémnom počasí, nie sú v lete také účinné, čo sa odrazí na zvýšenej spotrebe paliva a predĺžení brzdnej dráhy na suchých alebo mokrých cestách.

Vďaka kombinovanej technológii leto/zima sa rad MICHELIN CrossClimate odlišuje od tradičných celoročných pneumatík a ponúka jedinečný dizajn, ktorý sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek podnebiu. Rad CrossClimate je vhodný pre všetky typy vozidiel, od malých a rodinných vozidiel, až po džípy a dodávky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o sortimente CrossClimate od spoločnosti Michelin, navštívte stránky produktov.

 

Auto Edito pn002841 Tipy a rady

Súvisiace články

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.