PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAŤ VŠETKY PNEUMATIKYUKÁZAŤ VŠETKY PNEUMATIKY PREDAJCOVIAPREDAJCOVIA

Vysokovýkonné pneumatiky

Superšportové vozidlá a pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport

Michelin 18 júl 2011

Superšportové vozidlá a pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport

Čo majú spoločné Koenigsegg Agera, Gumpert Apollo a Ferrari 458? Spolu s ďalšími celosvetovo najprestížnejšími športovými vozidlami testovali na okruhu Dubai Autodrome najrýchlejšiu pretekársku pneumatiku na svete (1): MICHELIN Pilot Super Sport. Pneumatiku založenú na technológiách, ktoré boli vyvinuté pre slávne automobilové preteky 24 hodín Le Mans.

Testovanie na najvyššej úrovni

Pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport bola vyvinutá tak, aby zaručila maximálnu bezpečnosť aj v najextrémnejších podmienkach použitia, preto testujúci piloti dôsledne overovali jej celkové správanie a jazdné vlastnosti. Štartovací rošt presahujúcí hodnotu 3,5 miliónov eur sa skladal z takých stelesnení pôžitku z jazdy, ako sú Gumpert Apollo, Ferrari 458 Italia a Lamborghini Gallardo LP 560. Koenigsegg Agera si vychutnával každý okamih, keď sa pneumatika pohybovala na hraniciach svojich možností, a dosiahol maximálnu rýchlosť 390 km/hod.

Preukázané výkony

Preukázané výkony
A aký bol výsledok tohto pôsobivého testu? Všadeprítomné úsmevy a presvedčenie, že pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport drží na ceste ako žiadna iná a najmä vtedy, keď je za hranicami obvyklých limitov. Testovanie týchto pneumatík malo preukázať ich jazdné a brzdné vlastnosti pri vysokých rýchlostiach, a to na suchom, ako aj na mokrom povrchu. Pri jazde je na prvý pohľad zjavné, že v zákrutách zaručuje skutočne výnimočnú stabilitu počas jazdy (2). Táto presná reakcia na vedenie vozidla nie je nijako prekvapivá, pokiaľ vezmeme do úvahy, že pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport bola vyvinutá pre maximálnu bezpečnosť, presné reakcie počas jazdy  a jedinečný pôžitok z jazdy pre Porsche, Ferrari, a BMW M.

Alchýmia v službách pokroku

Aby pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport zaručovala stabilitu počas jazdy, vynikajúce brzdné vlastnosti a bezpečnosť aj v tých najextrémnejších podmienkach a pritom ponúkala výnimočnú kilometrovú životnosť, kombinuje v sebe tri technológie, vychádzajúce z vytrvalostných pretekov:

Koruna Twaron®

Koruna Twaron®
Pneumatika MICHELIN Pilot Super Sport obsahuje špeciálny pevný a teplotne stabilný materiál Twaron, ktorého ťažná sila je päťkrát väčšia než pri oceli. Vďaka tomu priľne stredová časť behúňa k povrchu tesnejšie než ramená a pneumatika zostáva stabilná a minimalizuje vibrácie aj v tých najextrémnejších klimatických podmienkach.

Dvojzložková zmes

Dvojzložková zmes
Táto technologická inovácia, vyvinutá špeciálne pre pretekárske pneumatiky, vychádza z jedinečného rozloženia dvoch rozdielnych zložiek gumy medzi ľavou a pravou stranou behúňa. Vonkajšia strana (vylepšené sadze, zosilnené elastomerom, vychádzajúce priamo z pretekov 24 hodín Le Mans) zaručuje stabilitu počas jazdy na suchu aj v ostrých zákrutách. Vnútorná strana (najnovšia generácia elastomerov s vynikajúcou priľnavosťou na mokrom povrchu) zabezpečuje stabilitu počas jazdy na mokrom povrchu a maximálnu bezpečnosť.

Variabilná kontaktná plocha 2.0

Vďaka najnovším digitálnym simuláciám, uskutočňovaným v leteckom a automobilovom priemysle, sú na kontaktnej ploche pneumatiky rovnomernejšie rozložené pôsobiace sily a teplota. V zákrutách sa tvar kontaktnej plochy mení, ale množstvo gumy v kontakte s povrchom zostáva rovnaké.

Táto pneumatika bola vyvinutá tak, aby naše obľúbené vozidlá mohli podávať výkony, na ktoré sú určené, a to vždy s maximálnou možnou bezpečnosťou. Vďaka inovačným technológiám, odborným vedomostiam a športovým skúsenostiam, spojeným s vývojom pneumatiky MICHELIN Pilot Super Sport, môžete očakávať mnohé víťazstvá.
(1) Najrýchlejší čas na jedno koleso na suchom povrchu. Testy uskutočnené v roku 2010 nezávislou skúšobnou organizáciou TÜV SÜD Automotive na rozmeroch 245/40ZR18Y a 235/35ZR19Y (vzhľadom na 5 najbližších konkurentov, dostupných v súčasnosti na trhu).  
(2) Najlepšia stabilita počas jazdy na suchom povrchu. Testy uskutočnené v roku 2010 nezávislou skúšobnou organizáciou TÜV SÜD Automotive na rozmeroch 245/40ZR18Y a 235/35ZR19Y (vzhľadom na 5 najbližších konkurentov, dostupných v súčasnosti na trhu).

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamihu nie sú žiadne naposledy zobrazené články

 • OSOBNÉ VOZIDLÁ
 • SUV - 4X4
 • DODÁVKY - KARAVÁNY
 • Alpin 6

  Bezpečná od prvého okamihu až do jej opotrebovania(1),
  v náročných zimných podmienkach Viac

  Zima

  Alpin 6 NOVINKA
 • Pilot Alpin 5

  Vynikajúca kontrola nad riadením vo všetkých zimných podmienkach Viac

  Zima

  Pilot Alpin 5 NOVINKA
 • Pilot Alpin PA4

  LEPŠIA KONTROLA NAD RIADENÍM VO VŠETKÝCH ZIMNÝCH JAZDNÝCH PODMIENKACH Viac

  Zima

  Pilot Alpin PA4
 • Primacy 4

  Bezpečnosť od okamihu, keď je nová, až do jej opotrebovania(1) Viac

  Leto

  Primacy 4 NOVINKA
 • CrossClimate+

  Vyzbrojte sa do akéhokoľvek počasia Viac

  Crossclimate

  CrossClimate+
 • Pilot Sport 4

  MICHELIN Pilot Sport 4. Od myšlienky k okamžitej reakcii na ceste. Viac

  Leto

  Pilot Sport 4
 • Pilot Sport 4 S

  Zrodená zo skutočnej vášne. Pre výnimočné zážitky z jazdy. Viac

  Leto Pretekárske

  Pilot Sport 4 S
 • Pilot Sport Cup 2

  O 50% viac kôl a vyššia rýchlosť(1) vďaka technológiám pochádzajúcim z vytrvalostných súťaží. Viac

  Leto Pretekárske

  Pilot Sport Cup 2
Loader