pilot sport 4 suv fr

AKO SÚ PNEUMATIKY PREPOJENÉ S ICH EKOSYSTÉMOM POMOCOU RFID

RFID (Radio Frequency IDentification; rádiofrekvenčná identifikácia) je technológia, ktorá pomocou rádiovej frekvencie zisťuje, ukladá a zaznamenáva dáta na zariadenie a umožňuje ich bezkontaktné využívanie.

Táto technológia, integrovaná do pneumatík už vo fáze ich dizajnovania, zaisťuje spoľahlivú identifikáciu. Ide o jedinečný identifikátor, ktorý nie je možné sfalšovať a je čitateľný po celý čas životnosti pneumatiky, až do okamihu jej recyklácie.

Aké sú výhody RFID?

Technológia RFID zlepšuje sledovateľnosť, efektivitu a bezpečnosť pneumatík po celý ich životný cyklus, vrátane fázy recyklácie. V súčasnosti je uznávaná ako štandard na trhu.

RFID zároveň umožňuje lepšie spravovať záruky a reklamácie a optimalizovať sledovanie pneumatík, predovšetkým pri výmene letných pneumatík za zimné a naopak. Vďaka tomu sa zlepšuje monitorovanie vozidiel a preventívna údržba.

Technológia je už teraz súčasťou pneumatík pre nákladné vozidlá a pneumatík používaných v motoristických športoch. Našou ambíciou je do roku 2024 integrovať technológiu RFID do všetkých pneumatík MICHELIN pre ľahké nákladné vozidlá.

Ako technológia RFID funguje?

Zistite, ako RFID podporuje pneumatiku počas celého jej životného cyklu:  od výroby až po recykláciu.

Výhody RFID

microsoftteams image 26

Istota a bezpečnosť
 

Do budúcnosti vám táto technológia umožní lepšie sledovať vaše pneumatiky vďaka kľúčovým informáciám, ako sú značka, model, rozmer, identifikačné číslo… Môžete tak ďalej jazdiť bezpečne.

Vylepšené monitorovanie pneumatík a údržba
 

Vďaka informáciám, ktoré technológia RFID poskytuje, bude váš pneuservis schopný zlepšiť údržbu pneumatík a lepšie plánovať ich výmenu (napríklad zo zimných pneumatík na letné a naopak).

microsoftteams image 30
microsoftteams image 27

Jednoduchšie uplatňovanie záruk
 

A pokiaľ budete potrebovať uplatniť záručnú reklamáciu, môžete svoju pneumatiku jednoducho a rýchlo identifikovať a zaistiť jej výmenu.

Ochrana
 

RFID dáta sú zašifrované v priebehu procesu výroby pneumatiky a následne uzamknuté.
Technológia sledovateľnosti je odolná proti krádežiam a falšovaniu, ale aj voči poškodeniu, starnutiu a poveternostným podmienkam.

microsoftteams image 28

Často kladené otázky

Aké informácie sú zakódované v RFID čipe pneumatiky?

RFID čip obsahuje jedinečný identifikátor pneumatiky. Ide o originálny jedinečný identifikátor pneumatiky založený na formáte SGTIN-96, ktorý zahrnuje predčíslie spoločnosti, kód položky a jedinečné výrobné sériové číslo. RFID čipy vložené do pneumatík MICHELIN splňujú medzinárodné normy ISO 20909 a ISO 20910.

Aké informácie sú dostupné vďaka RFID čipu vloženému do pneumatík MICHELIN?

RFID snímač, ktorý číta RFID čipy zabudované v pneumatike, automaticky získava prístup k obchodnému označeniu pneumatiky (rozmer, značka, rad). Ide o základnú štandardnú službu poskytovanú v odvetví pneumatík. Akékoľvek ďalšie informácie súvisiace s technológiou RFID podliehajú predchádzajúcemu povoleniu používateľa pneumatiky.

Aká je rola RFID v pneumatikách MICHELIN?

RFID v pneumatikách MICHELIN umožňuje splňovať požiadavky na identifikáciu po celý čas životnosti pneumatiky. To znamená, že služby môžu byť vyvíjané tak, aby sa zvýšila produktivita, znížil sa dopad dopravy na životné prostredie, zlepšila sa spotrebiteľská skúsenosť, vrátane bezpečnosti vodičov, a zefektívnila sa recyklácia pneumatík na konci ich životnosti.

Sú moje osobné údaje spojené s informáciami obsiahnutými v RFID čipe?

Jedinečný identifikátor spojený s RFID čipom v pneumatike nemôže poskytnúť prístup k osobným údajom bez súhlasu dotyčnej osoby. Tieto údaje sú porovnateľné so sériovým číslom pneumatiky.

Kto môže čítať informácie obsiahnuté v RFID čipe mojich pneumatík?

Každý, kto má čítačku, pridružené API rozhranie a má od spotrebiteľa oprávnenie zhromažďovať informácie o pneumatikách.

Je možné deaktivovať RFID v pneumatikách MICHELIN?

Keď je už identifikátor vložený do pneumatiky, nie je možné ho vymeniť a čip nie je možné deaktivovať bez toho, aby bola poškodená pneumatika. RFID teda nie je možné deaktivovať.

Ako poznám, že pneumatiky MICHELIN môjho vozidla obsahujú RFID?

Aby sme na túto otázku mohli odpovedať, potrebujeme určité množstvo informácií, ktoré možno nájsť priamo na pneumatikách na vašom vozidle. Neváhajte nás kontaktovať pomocou nižšie uvedeného kontaktného formulára, aby ste sa dozvedeli viac.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadne RFID technológie, kontaktujte náš zákaznícky servis.

Aby sme vám poskytli čo najpresnejšiu odpoveď, vyplňte prosím nižšie uvedený formulár.

*povinné informácie

RFID
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid

Ak chcete zistiť, ako Michelin používa a spracováva údaje, ktoré poskytujete, prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.