REVOLUČNÉ PNEUMATIKY PRE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

VYBAVUJEME PNEUMATIKAMI POLOVICU VŠETKÝCH ZNAČIEK VYRÁBAJÚCICH ELEKTROMOBILY(1) A NIE JE TO NÁHODA

Naši inžinieri úzko spolupracujú s poprednými výrobcami elektrických automobilov, skútrov a bicyklov, ako sú Porsche, Tesla, Mercedes-AMG, BMW, Volkswagen, Ford, Lucid, Hyundai, BYD, XPENG a i., aby navrhovali pneumatiky s takými výkonmi, ktoré sú podstatné pre majiteľov elektromobilov a zaistia im príjemnejšiu elektromobilitu.

Motion For Life, Michelin - EV 15s - USA

VŠETKY NAŠE PNEUMATIKY PRE OSOBNÉ VOZIDLÁ SÚ VHODNÉ PRE ELEKTROMOBILY

Elektrické vozidlá sú kvôli svojej batérii ťažšie než ich náprotivky so spaľovacím motorom. Napriek tomu sa môžu pochváliť rýchlejšou akceleráciou. Tieto špecifiká spoločne s vysokým točivým momentom, tichším motorom a nepretržitou snahou o dlhší dojazd batérie prispievajú k tomu, že elektromobily kladú mimoriadne vysoké nároky na pneumatiky.

Michelin and electric vehicles

PNEUMATIKY OPTIMALIZUJÚCE VÝKONY VÁŠHO ELEKTROMOBILU

Vybavenie vášho elektromobilu správnymi pneumatikami vám zaistí optimálne výkony z hľadiska dojazdu batérie, životnosti pneumatík (počtu prejdených kilometrov), ticha vo vnútri vozidla a bezpečnosti(2). To všetko s maximálnym pôžitkom z jazdy.

EVs need low rolling resistance tyres.

Dovezte sa na každé nabitie ďalej

Aby bol dojazd batérie čo najdlhší, potrebujú elektromobily pneumatiky s nízkym valivým odporom. Od roku 1992, kedy sme uviedli na trh pneumatiku MICHELIN Energy, sme znížili valivý odpor našich pneumatík pre osobné vozidlá viacej než o polovicu(3). V súčasnosti ponúkame pneumatiky, ako je MICHELIN Pilot Sport EV, ktoré vďaka nízkemu valivému odporu predlžujú dojazd elektromobilu až o 60 km(4).

The range challenge of electric cars

BUĎTE PRIPRAVENÍ NA ELEKTROMOBILITU S NAŠIMI TIPMI A ODPORÚČANIAMI

OD PRIEKOPNÍCTVA AŽ PO NOVÚ GENERÁCIU ELEKTROMOBILOV

Už viacej než 100 rokov vyvíjame inovatívne riešenia mobility, ktoré reagujú na očakávania vodičov a zároveň minimalizujú ich vplyv na životné prostredie.

In 1899, Michelin developed the tyres for the “La Jamais Contente”

V priebehu rokov prekonávame výzvy elektrojazdy

V roku 1899 vyvinul Michelin pneumatiky pre La Jamais Contente, prvé elektrické vozidlo, ktoré prekonalo rýchlosť 100 km/h.

Being a pioneer in world electric motorsport

Sme priekopníkmi vo svete elektrického motoršportu

Naše know-how získané na šampionáte FIA Formuly E (od roku 2014 do roku 2022) a FIM MotoETM využívame pri vývoji pneumatík vhodných pre elektromobily.

Designing tyres for the next premium e-cars

Vyvíjame pneumatiky pre prémiové elektromobily novej generácie

100% elektrické Porsche 718 Cayman GT4 E-Performance je vybavené pneumatikami vyrobenými na 53 % z obnoviteľných biologických a recyklovaných surovín.

Videli ste už prvú pneumatiku pre elektrické autobusy?

MICHELIN X Incity EV Z: rad pneumatík, ktorý v sebe kombinuje bezpečnosť, dlhú životnosť a dlhší dojazd. 
S týmto novým radom pneumatík Michelin podporuje prechod na čistejšiu a efektívnejšiu elektromobilitu s vyšším počtom prejdených kilometrov na jedno nabitie. Kľúčový hnací faktor pre udržateľné mesto. 

Good News - EBUS

ZISTITE VIAC, PREČO MICHELIN:

Taking action to reduce environmental impact

Prijímame opatrenia na zníženie vplyvu na životné prostredie

Sme lídrom v odvetví pneumatík, pretože investujeme do inovatívnych produktov a riešení nielen ohľadne pneumatík, ale i nad ich rámec(8).

Trust MICHELIN for a better life in motion

Dôverujte značke MICHELIN pre lepší život v pohybe

Našim pneumatikám dôverujú tí najnáročnejší – spotrebitelia, výrobcovia, účastníci motoristických športov a kľúčoví hýbatelia verejnej mienky si vyberajú naše produkty.

map search desktop

Nájdite predajňu pneumatík blízko vás do niekoľkých sekúnd

Hľadať podľa
Adresa, mesto alebo PSČ
Car
Nájdi ma
Vyhľadať

Právne informácie

(1) Zdroj: oddelenie originálneho automobilového vybavenia Michelin – analýza internej databázy, december  2021.

(2) Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od vozidla, radu a rozmeru pneumatík, rýchlosti a stavu vozovky.

(3) Valivý odpor bol v porovnaní s pneumatikou MICHELIN Energy (RR > 12 kg/t) znížený pri pneumatikách MICHELIN e.Primacy a MICHELIN Pilot sport EV o viacej než polovicu (RR < 5 kg/t). 

(4) Technológia MICHELIN Acoustic znižuje hlučnosť vnímanú vo vnútri vozidla o takmer 20 % (meranie vnútornej hlučnosti uskutočnené v roku 2020 na pneumatikách s rozmerom 245/45 R19 obutých na vozidle KIA Cadenza;  hladina hluku nameraná v rozsahu 170-230 Hz). Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od vozidla, radu a rozmeru pneumatík, rýchlosti a stavu vozovky.

(5) Keď je pneumatika MICHELIN e·PRIMACY nová, má v priemere o 2 kg/t nižší valivý odpor než konkurenčné pneumatiky, čo zodpovedá zníženiu spotreby paliva až o 0,21 l/100 km pri vozidle VW Golf 7 1,5 TSI alebo predĺženie dojazdu o 7 % pri vozidle VW e.Golf.   Energiou sa rozumie benzín pri vozidlách so spaľovacím motorom a hybridných vozidlách a elektrina pri elektrických vozidlách.

(6) Veľmi nízky valivý odpor vďaka novým materiálom na báze oxidu kremičitého s veľmi nízkymi stratami výkonu, ktoré sú vhodné pre elektromobilitu, pretože vaša batéria vydrží dlhšie než s pôvodnou pneumatikou MICHELIN City Grip. (Modelovanie straty výkonu medzi 100/80 – 14 M/C 48S CITY GRIP SAVER TL a CITY GRIP uskutočnené vo výskumnom centre Michelin vo Francúzsku v júli 2018). Viac informácií nahttps://www.michelin.co.uk/motorbike/tyres/michelin-city-grip-saver

(7) Nízka spotreba paliva – pneumatika MICHELIN ENERGY SAVER+ bola v roku 2013 ocenená časopisom AutoBild ako „eko šampión“.

(8) Viac informácií na https://www.michelin.com/en/sustainable-development-mobility/for-the-planet/environmental-approach

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.