4w 356 tire michelin agilis cc header banner leaderboard 3 1

PREČO SI VYBRAŤ CELOROČNÉ DODÁVKOVÉ PNEUMATIKY

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Vaša dodávka musí jazdiť po celý rok v meniacich sa poveternostných podmienkach: studená v zime, horúca v lete, na mokrej, bahnistej alebo suchej zemi, v daždi a na snehu...

Mali by ste si vybrať celoročné pneumatiky? Ak áno, prečo? Odpovede nájdete v tomto článku.

Čo sú celoročné dodávkové pneumatiky?

Existujú 4 kategórie dodávkových pneumatík:

• letné pneumatiky,
• zimné pneumatiky,
• pneumatiky do extrémnej zimy,
• celoročné pneumatiky.

Letné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby podávali dobrý výkon aj pri vysokých teplotách. Ich účinnosť je však v zime obmedzená nízkymi teplotami a na zasneženom povrchu.

Zimné pneumatiky sú navrhnuté konkrétne pre chladné poveternostné podmienky a dobrý výkon podávajú na snehu alebo ľade pri teplotách od 7 °C do -25 °C. Nie sú však až tak účinné v lete, keď je horúco.

Pre extrémne zimy s teplotami klesajúcimi až do -40° sa odporúčajú pneumatiky s hrotmi. Na zľadovatených povrchoch s kratšou brzdnou dráhou dosahujú lepší výkon než zimné pneumatiky bez hrotov.

Celoročné pneumatiky sa správajú dobre pri veľmi nízkych teplotách (až do -7 °C) aj veľmi vysokých teplotách (+30 °C). Dokážu podávať dobrý výkon v letných aj zimných podnebiach.

Štítok 3PMSF

Keď je pneumatika označená štítkom 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake), ktorý je na bočnici symbolizovaný troma vrcholkami hôr so snehovou vločkou, znamená to, že bola certifikovaná na efektívne jazdenie v zimných podmienkach.

Táto certifikácia regulovaná Európskou úniou stanovuje, že pneumatika dokáže zaručiť dobrú účinnosť a bezpečnosť na snehu.

Síce sa vzťahuje na zimné pneumatiky, ale poskytuje dodatočnú záruku výkonu v zime pre celoročné pneumatiky, keď majú túto certifikáciu.

Výhody celoročných pneumatík

Ako si môžete predstaviť, celoročná pneumatika pre dodávku môže ponúknuť veľa výhod. Poďme sa pozrieť bližšie na to, čo môžu ponúknuť:

Všestrannosť

Toto je skvelá vlastnosť všetkých celoročných dodávkových pneumatík. Môžete ich nechať obuté počas celého roka, takže môžete jazdiť bezpečne vo všetkých ročných obdobiach a ich meniacich sa vzorcoch počasia.

A ak niekedy meškáte s prezúvaním svojich letných/zimných pneumatík, pamätajte si toto:

• celoročné pneumatiky sa správajú lepšie v zime než letné pneumatiky,
• celoročné pneumatiky sa správajú lepšie v lete než zimné pneumatiky.

Úspora času

Prezúvanie letných/zimných pneumatík je činnosť, ktorá si vyžaduje dočasné znehybnenie vašej dodávky. To predstavuje cenný čas, počas ktorého je vaša činnosť prerušená.

Výberom celoročných dodávkových pneumatík už nebudete strácať čas, pretože pneumatiky si môžete nechať obuté celý rok.

Úspora peňazí

Ušetríte nielen na nákladoch za prezutie, ale aj nákladoch na kúpu nových pneumatík, keď sa tie staré opotrebujú. Namiesto zakúpenia dvoch sád pneumatík (zimných a letných) si kúpite iba jednu sadu celoročných pneumatík.

Mali by ste si vybrať celoročné dodávkové pneumatiky?

eb002640

To závisí iba od typu zimných podmienok, v ktorých musíte s dodávkou jazdiť:

  • ak sú vaše zimné podmienky drsnejšie (teploty klesajú až do –20 °C) a bežne musíte jazdiť na zasnežených cestách pri veľmi nízkych teplotách, tou najlepšou možnosťou pre vašu dodávku sú zimné pneumatiky alebo extrémne zimné pneumatiky.
  • ak sú vaše zimné podmienky mierne (teploty neklesajú pod –7 °C) a jazdíte v oblasti s občasným snežením, tou najlepšou voľbou pre vašu dodávku sú celoročné pneumatiky.

MICHELIN CrossClimate dodávkové pneumatiky: celoročné riešenie pre vašu dodávku

4w 356 tire michelin agilis cc features and benefits 1 nosignature landscape

Spoločnosť Michelin vyvinula MICHELIN Agilis CrossClimate, celoročnú dodávkovú pneumatiku navrhnutú pre bezpečnosť, dlhú životnosť a trakciu pre pokoj na duši, bez ohľadu na počasie.

Táto pneumatika kombinuje vlastnosti výkonu, vďaka ktorým sa tento rad stal pri osobných autách tak úspešným.

Tu sú niektoré z ich kľúčových vlastností:

• Pre bezpečnosť, perfektné brzdenie na suchu(1) a priľnavosť na mokrej vozovke s hodnotením A(2)
• Trakcia na náročných povrchoch, ako sú bahno, tráva, štrk a sneh (3PMSF)(3)
• Najlepšia pre dlhú životnosť, s nájazdom väčším o minimálne 25 % v porovnaní s hlavnými konkurentmi v oblasti celoročných, letných a zimných pneumatík(4)(5)
• Spevnená bočnica, ktorá pomáha odolávať opotrebeniu

Recenzia dodávkových pneumatík MICHELIN Agilis CrossClimate

V roku 2022 otestoval nezávislý časopis AUTO BILD Reisemobil šesť rôznych značiek celoročných pneumatík rovnakej veľkosti, aby porovnal ich vlastnosti.

MICHELIN Agilis CrossClimate v roku 2022 bola zvolená za „Víťaza testu 2022“.

Tu je recenzia uverejnená časopisom AUTO BILD:

Vďaka vyváženému výkonu vo všetkých poveternostných podmienkach získava pneumatika Agilis CrossClimate od spoločnosti Michelin ako jediná naše hodnotenie „príkladná

PRÁVNE POZNÁMKY

(1) – brzdenie na suchu – Testy brzdných vlastností na suchu realizované organizáciou IDIADA na žiadosť spoločnosti Michelin, v 2017 a 2019, pri rozmere 235/65 R16C 115/113 R, na aute Mercedes-Benz Sprinter, v porovnaní s jej hlavnými konkurentmi v oblasti prémiových letných, zimných a celoročných pneumatík (MICHELIN Agilis CrossClimate (40,7 m) v porovnaní s BRIDGESTONE Duravis 660 (41,7 m), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (41,7 m), CONTINENTAL VanContact Winter (47,1 m), PIRELLI Carrier™ Winter (46,9 m), & MICHELIN Agilis CrossClimate (41,5 m) v porovnaní s CONTINENTAL VanContact™ 4Season (47,1 m), PIRELLI Carrier™ All Season (44,0 m). A v roku 2019 MICHELIN Agilis CrossClimate (46,2 m) v porovnaní s GOODYEAR Vector 4 Seasons Cargo(49,5 m).

 

(1 bis) Interná štúdia brzdenia za sucha v Ladoux v novembri 2020, pri rozmere 235/65R16C 115/113 R, na aute Mercedes-Benz Sprinter, MICHELIN Agilis CrossClimate (39,8 m) v porovnaní s BRIDGESTONE Duravis All Season (41,5 m).

(2) – priľnavosť na mokrej vozovke – MICHELIN Agilis CrossClimate dosahuje na európskych štítkoch známku A v triede Priľnavosť na mokrej vozovke.

 

(3) – výkon na snehu – MICHELIN Agilis CrossClimate je schválená na používanie v snežných podmienkach s certifikáciou 3PMSF (3 vrcholky hôr so snehovou vločkou).

 

(4) – životnosť – Testy životnosti realizované testovacím strediskom DEKRA Test Centre na žiadosť spoločnosti Michelin, v roku 2017, pri rozmere 235/65 R16C 115/113 R, na aute Mercedes-Benz Sprinter, v porovnaní s jej hlavnými konkurentmi pre prémiové letné, zimné a celoročné pneumatiky (LETNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 145 km); BRIDGESTONE Duravis 660 (42 760 km), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (29 660 km), ZIMNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 412 km), CONTINENTAL VanContact Winter(32 863 km), PIRELLI Carrier™ Winter(33 009 km); CELOROČNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (47 702 km) CONTINENTAL VanContact™4Season (21 396km), PIRELLI Carrier™ All Season(30 467 km), GOODYEAR Vector 4 Seasons(29 790 km)). Test životnosti realizovaný v priemernom reálnom používaní (D50) na vzdialenosti 10 000 km a extrapolovaný s odhadovanou životnosťou pri hĺbke behúňa 1,6 mm.

 

(5) – životnosť – Interná štúdia Michelin realizovaná v prítomnosti testovacieho strediska DEKRA Test Centre (Narbonne Track), v decembri 2020 – februári 2021, pri rozmere 235/65R16C 115/113 R, na aute Renault Master, MICHELIN Agilis CrossClimate (29 789 km) v porovnaní s BRIDGESTONE Duravis All Season (22 023 km). Test životnosti realizovaný v priemernom reálnom používaní (D50) na vzdialenosti 9 421 km a extrapolovaný s odhadovanou životnosťou pri hĺbke behúňa 1,6 mm.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.