image couverture paysage

AKO VYBRAŤ TIE NAJLEPŠIE OFFROAD DODÁVKOVÉ PNEUMATIKY

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Pri výbere tých najlepších offroad dodávkových pneumatík je dôležité zohľadniť správne kritériá vášho použitia. Zistite, ako si vybrať pre svoju dodávku správne pneumatiky.

Offroad alebo terénne dodávkové pneumatiky?

V prvom rade je dôležité pochopiť rozdiel medzi „offroad dodávkovými pneumatikami“ a „terénnymi dodávkovými pneumatikami“. To, čo sa bežne označuje ako „offroad“, sú drsné prírodné prostredia, pre ktoré nie je dodávka navrhnutá. Na jazdenie v takýchto podmienkach sú navrhnuté iba vozidlá s pohonom všetkých kolies, známe ako 4x4.

Pri dodávke však môže byť potrebné, aby jazdila po náročnejšom teréne, ako je asfalt tradičnej cesty.

Na akom type terénov jazdíte?

Či je to tráva, mokrý alebo bahnistý terén, štrk či dlažobné kocky, niekedy sa nevyhnete jazde po klzkých či nespevnených povrchoch, ktoré môžu spôsobiť uviaznutie, zapadnutie vášho vozidla, alebo jednoducho ohroziť vašu bezpečnosť.

Na základe kontextu vašej činnosti možno budete musieť jazdiť po náročnom teréne alebo cez prekážky. Kontext pravdepodobne rozpoznáte v prípadoch uvedených nižšie:

The thick, reinforced sidewalls of the MICHELIN Agilis make it an excellent off-road tyre for vans.

1 – Jazdíte väčšinou v meste

Ak napríklad celý deň doručujete v meste, môžete sa stretávať s nárazmi do obrubníka.

Na cestách tiež môžete naraziť na výmole, ktoré sa opotrebúvali časom a počasím.

Na obmedzenie rizika vzniku hernie na pneumatikách (viditeľného vlnenia na bočnici) odporúčame vašu dodávku vybaviť hrubými, spevnenými bočnicami, ako napr. MICHELIN Agilis 3 (letné) a MICHELIN Agilis Alpin (zimné) alebo MICHELIN Agilis CrossClimate (celoročné).

The thick, reinforced sidewalls of the MICHELIN Agilis make it an excellent off-road tyre for vans.

2 – Jazdíte na staveniskách

Ak vyžaduje vaša činnosť jazdenie s dodávkou na staveniskách, potom je vaše vozidlo vystavené mimoriadne náročným povrchom, napríklad bahnu a kameňom, ktoré si vyžadujú robustné pneumatiky mimoriadne odolné voči prerezaniu a defektom.

V tomto prípade odporúčame dodávku vybaviť pneumatikami MICHELIN Agilis CrossClimate, ktoré môžete nechať obuté celý rok, dokonca aj pri miernom snežení, alebo MICHELIN Agilis Alpin na drsnejšie zimy.

A good all-terrain van tyre must be able to withstand the difficult surfaces of construction sites

3 – Jazdíte väčšinou na vidieku

Vo vidieckych oblastiach často využívate štátne a oblastné cesty. Niektoré z týchto ciest sú udržiavané dobre, zatiaľ čo iné môžu byť zanedbané alebo vôbec neudržiavané

Môžete naraziť na výmole, niekedy skutočné pštrosie diery, ktoré sa rozmnožili na cestách, ktoré už boli deformované a v predchádzajúcich rokoch opravované viac či menej dobre kvôli škrtom v rozpočtoch miestnych samospráv. Možno budete jazdiť aj na kamenistých, bahnistých cestách alebo trávnatých úsekoch, aby ste sa dostali k prevádzkam alebo obydliam ďaleko od cesty.

Vyberajte si odolné, výkonné pneumatiky ponúkajúce vynikajúcu trakciu na tomto type náročných terénov. Odporúčame MICHELIN Agilis 3 (letné) a MICHELIN Agilis Alpin (zimné) alebo MICHELIN Agilis CrossClimate (celoročné).

Terénne dodávkové pneumatiky

Inžinieri spoločnosti Michelin oddaní inovácii a zaviazaní vytvárať výnimočný zážitok z jazdy vyvíjajú niektoré z celosvetovo najpôsobivejších cestných pneumatík pre vozidlá.

Pneumatiky MICHELIN Agilis špeciálne navrhnuté pre dodávky poskytujú zlepšenú trakciu na náročných terénoch.

MICHELIN Agilis CrossClimate - EN

Optimálna trakcia na všetkých typoch terénu

Jazdenie v bahne, na tráve, štrku a snehu už nepredstavuje žiadnu komplikáciu vďaka technológii pneumatík MICHELIN Agilis CrossClimate: ich dezén s veľkými blokmi v tvare V a širokými ryhami prinášajú vynikajúcu priľnavosť aj na náročných povrchoch. Pri jazde na mokrých povrchoch tiež zaručujú odvádzanie vody.

Vylepšená robustnosť

Náročné terény vás vystavujú zvýšenému riziku defektov a nadmerného opotrebenia pneumatík. Preto sme zvýšili robustnosť pneumatík MICHELIN Agilis CrossClimate.

Na bočnici majú jedinečné štíty, ktoré ich chránia pred nárazmi, a navrhli sme ich so zmesou odolnou proti odieraniu, ktorá je založená na inovatívnej technológii nákladných vozidiel, aby boli ešte pevnejšie.

Univerzálna pneumatika pre dodávku vo všetkých ročných obdobiach

Prezúvanie letných/zimných pneumatík na začiatku každého ročného obdobia môže byť časovo náročné a nákladné. Na druhej strane však chcete vedieť bezpečne jazdiť vo všetkých poveternostných podmienkach, v lete aj zime.

Celoročná pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate je preto ideálnou voľbou pre celoročné podnikanie bez potreby prezúvať pneumatiky.

MICHELIN Agilis CrossClimate je certifikovaná na zimu (3PMSF), čo znamená, že jej vlastnosti na zasnežených a mokrých povrchoch boli otestované a overené.

Bola navrhnutá tak, aby spájala výhody letnej pneumatiky s výhodami zimnej pneumatiky, a po celý rok teda ponúka všetky uvedené vlastnosti aj napriek premenlivému počasiu a teplote.

Zistiť viac o celoročných dodávkových pneumatikách

 

Č. 1 pre dlhú životnosť vo všetkých kategóriách pneumatík (1)(2)

Čím dlhšie vaše pneumatiky vydržia, tým viac ušetríte.Výmena opotrebovaných pneumatík stojí nielen peniaze, ale aj čas.

Pneumatiku MICHELIN Agilis CrossClimate sme navrhli tak, aby dlho vydržala, a zároveň si udržala svoje vlastnosti.

V priemere dokáže najazdiť aspoň o 25 % viac kilometrov ako letné a zimné pneumatiky od iných popredných konkurentov a o 39 % viac ako jej celoroční konkurenti (1)(2).

Vďaka tejto životnosti môžete ušetriť v priemere 4 pneumatiky na 100 000 km.(3)

PRÁVNE POZNÁMKY

(1) – životnosť – Testy životnosti realizované testovacím strediskom DEKRA Test Centre na žiadosť spoločnosti Michelin, v roku 2017, pri rozmere 235/65 R16C 115/113 R, na aute Mercedes-Benz Sprinter, v porovnaní s jej hlavnými konkurentmi pre prémiové letné, zimné a celoročné pneumatiky (LETNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 145 km); BRIDGESTONE Duravis 660 (42 760 km), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (29 660 km), ZIMNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 412 km), CONTINENTAL VanContact Winter (32 863 km), PIRELLI Carrier™ Winter (33 009 km); CELOROČNÉ: MICHELIN Agilis CrossClimate (47 702 km) CONTINENTAL VanContact™4Season (21 396 km), PIRELLI Carrier™ All Season(30 467 km), GOODYEAR Vector 4 Seasons(29 790 km)). Test životnosti realizovaný v priemernom reálnom používaní (D50) na vzdialenosti 10 000 km a extrapolovaný s odhadovanou životnosťou pri hĺbke behúňa 1,6 mm.

 

 

(2) – životnosť – Interná štúdia Michelin realizovaná v prítomnosti testovacieho strediska DEKRA Test Centre (Narbonne Track), v decembri 2020 – februári 2021, pri rozmere 235/65R16C 115/113 R, na aute Renault Master, MICHELIN Agilis CrossClimate (29 789 km) v porovnaní s BRIDGESTONE Duravis All Season (22 023 km). Test životnosti realizovaný v priemernom reálnom používaní (D50) na vzdialenosti 9 421 km a extrapolovaný s odhadovanou životnosťou pri hĺbke behúňa 1,6 mm.

 

 

(3) – úspory – v priemere ušetrené 4 pneumatiky, každých 100 000 km oproti hlavných konkurentom s celoročnými pneumatikami. Interný výpočet založený na Value Tool for Fleet (Nástroj hodnoty pre vozový park), pri rozmere 235/65 R16 115/113R pre 1 ľahký nákladný automobil s ročným nájazdom 100 000 km na vozidlo a obdobím životného cyklu vozidla v dĺžke 1 roka (MICHELIN Agilis CrossClimate : 4 pneumatiky, Continental VanContact 4 Seasons : 12 pneumatík, Pirelli Carrier AllSeason : 8 pneumatík, Goodyear Vector 4Seasons Cargo : 8 pneumatík a Bridgestone Duravis All Season : 8 pneumatík).

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.