winter van tyre

Ako vybrať tie najlepšie zimné pneumatiky pre dodávky?

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Môže sa zdať, že vybrať správne zimné pneumatiky pre dodávky je zložité. Existuje ale niekoľko kritérií, ktoré je potrebné vziať do úvahy, a my vám v tomto článku povieme, ktoré to sú. 

V akých zimných podmienkach jazdíte?

V prvom rade je dôležité rozlišovať medzi miernou zimou a zimou s náročnými alebo extrémnymi podmienkami. Prečo? Pretože práve typ zimy, ktorej budete pri svojich cestách čeliť, rozhodne o výbere správnych zimných pneumatík pre dodávky, ktoré vám zaistia najvyššiu bezpečnosť a mobilitu vďaka priľnavosti a záberu presne v tých zimných podmienkach, v ktorých sa budete pohybovať.

1 - Mierna zima

Cestujete v oblasti s miernymi zimami, kde teploty klesajú pod 7 °C a vyskytujú sa občasné snehové zrážky. Zimné dodávkové pneumatiky prispôsobené týmto podmienkam vám umožnia bez problémov jazdiť na mierne zasneženom povrchu, na ktorom sú letné pneumatiky menej účinné a vystavili by vás riziku šmyku a straty kontroly nad vozidlom.

2 - Zima s náročnými a extrémnymi podmienkami

Jazdíte v oblasti, ktorá je vystavená krutým zimám s častým snežením a poľadovicou. Cesty sú ťažko zjazdné a klzké a pri jazde tak vaše pneumatiky vystavujú väčšiemu množstvu rizík, s ktorými sa musia vyrovnať.

Vyberte si svoje zimné pneumatiky pre dodávky podľa typu zimy, v ktorej jazdíte.

Certifikácia 3PMSF

Skratka 3PMSF môže vyzerať na prvý pohľad záhadne, ale v skutočnosti ide o oficiálnu certifikáciu, že pneumatika uspela v objektívnych testoch bezpečnej jazdy v zimných podmienkach. 3PMSF znamená „3 Peak Mountain Snow Flake“, čiže 3 vrcholky hôr so snehovou vločkou.

Táto certifikácia je nevyhnutná pre výber vašich zimných pneumatík pre dodávky, pretože zaručuje ich výkony v zimných a snehových podmienkach. Pneumatiku s certifikáciou 3PMSF poznáte podľa loga na bočnici.

Štítok 3PMSF na pneumatike označuje, že pneumatika prešla testom výkonnosti v zime.

Certifikácia 3PMSF (3 vrcholky hôr so snehovou vločkou) na bočnici zimnej pneumatiky

Pneumatika s certifikáciou 3PMSFzaisťuje pri teplote pod 7 °C na všetkých typoch povrchu väčšiu bezpečnosť a kratšiu brzdnú dráhu než letná pneumatika.

Aký je rozdiel medzi certifikáciou 3PMSF a označením M+S?

Certifikáciu 3PMSF vydáva certifikované laboratórium a zaručuje výkony pneumatiky v zimných a snehových podmienkach. Oproti tomu označenie M+S znamená, že podľa európskych predpisov ide o „snehovú“ pneumatiku. „Snehová“ pneumatika má dezén a stavbu, ktoré zaisťujú lepšie jazdné vlastnosti na čerstvom alebo topiacom sa snehu či blate než klasická cestná pneumatika, ale na rozdiel od certifikácie 3PMSF nebola testovaná v zimných podmienkach.

m s 2

Označenie M+S „Mud + Snow“ (blato a sneh) na bočnici zimnej pneumatiky

Ktoré zimné pneumatiky sú ideálne pre vašu dodávku?

Teraz už poznáte dôležité informácie, ktoré je potrebné mať na pamäti pri výbere zimných pneumatík pre dodávky. V Micheline samozrejme máme pneumatiky vhodné pre všetky vyššie uvedené zimné podmienky. A všetky majú certifikáciu 3PMSF.

Tu sú tri možnosti pneumatík pre vašu dodávku:

MICHELIN Agilis X-Ice North

Hrotovaná pneumatika MICHELIN Agilis X-Ice North s certifikáciou 3PMSF je určená pre všetky dodávky, ktoré sa pohybujú v náročných alebo extrémnych zimných podmienkach s častými a silnými snehovými zrážkami a ľadovicou.

pneumatika michelin agilis x ice north v kontexte

MICHELIN Agilis Alpin

Táto zimná pneumatika MICHELIN bola vyvinutá tak, aby poskytovala optimálne výkony pre ľahké nákladné a úžitkové vozidlá v zime s častým a hustým snežením. Má certifikáciu 3PMSF a zaručuje vynikajúce brzdné vlastnosti a akceleráciu na snehu vďaka svojej technológii „Stabiligrip“, t.j. že samoblokovacie a variabilné geometrické lamely pomáhajú stabilizovať bloky behúňa. Veľká štvorcová stopa a špecifická zmes gumy odolná proti opotrebovaniu zväčšujú kontakt s vozovkou a predlžujú životnosť pneumatiky. Jej zosilnená stavba odolá i veľkému zaťaženiu a náročným jazdným podmienkam.MICHELIN Agilis CrossClimate

MICHELIN Agilis CrossClimate je celoročná pneumatika pre dodávky, ktorá bola vyvinutá tak, aby zaisťovala bezpečnosť, dlhú životnosť, odolnosť a záber pre vašu bezstarostnú jazdu po celý rok.

Poskytuje optimálne brzdné vlastnosti na suchom povrchu a vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu. Certifikácia 3PMSF zaručuje jej dobré výkony i v miernych zimných podmienkach s občasným snežením. Zaisťuje dobrý záber na náročnom povrchu, ako sú blato, tráva, štrk alebo sneh. Jej zosilnená stavba je navrhnutá tak, aby bola odolná voči opotrebovaniu a nárazom.

Výhodou pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate je, že nevyžaduje sezónnu výmenu pneumatík, čo šetrí čas a peniaze. Pokiaľ teda nejazdíte v náročných zimných podmienkach, môžete si ju ponechať po celý rok.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.