VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST
Zimné pneumatiky: Dovoľte spoločnosti Michelin SLOVENSKO, aby vám pomohla nájsť vhodné zimné pneumatiky pre vaše SUV
Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Prečo by ste mali svoje vozidlo 4x4 vybaviť zimnými pneumatikami?

V zime sú cesty vystavené neustále sa meniacim poveternostným podmienkam a môžete naraziť na dážď, sneh alebo ľad. Pre bezpečnú jazdu musia byť vozidlá vybavené pneumatikami vhodnými pre studené a klzké povrchy - platí to aj pre vozidlá SUV a 4x4. Napriek tomu, že majú pohon všetkých štyroch kolies, majú tieto vozidlá, kvôli svojej vysokej hmotnosti, dlhšiu brzdnú dráhu na mokrej, zasneženej či zľadovatenej vozovke, pokiaľ nie sú vybavené zimnými pneumatikami. Použitie zimných pneumatík pre vozidlá typu SUV alebo 4x4 vám poskytuje lepšiu priľnavosť, zlepšuje držanie stopy a znižuje brzdnú dráhu v porovnaní s letnými pneumatikami.

Zimné pneumatiky pre vozidlá 4x4 sú navrhnuté tak, aby vám poskytli lepšiu priľnavosť a aby ste mali kontrolu nad vozidlom aj vtedy, keď je cesta klzká. Nezabudnite, že zimné pneumatiky by ste mali namontovať na predné aj zadné kolesá i napriek tomu, že väčšina SUV sa vyrába s pohonom všetkých štyroch kolies.

Pokiaľ jazdíte na vozidle 4x4 alebo SUV, možno ste si položili otázku, či môžete jazdiť bez zimných pneumatík.

Či už jazdíte na SUV s pohonom predných, zadných alebo všetkých štyroch kolies, odporúča sa vybaviť vozidlo zimnými pneumatikami. Aj keď pohon všetkých štyroch kolies dáva vášmu automobilu lepšie jazdné vlastnosti na zasnežených cestách, stále sa nevyrovná výkonnosti, ktorú vaše auto dosiahne so zimnými alebo celoročnými pneumatikami s označením 3PMSF, najmä na cestách pokrytých čiernym ľadom.

Ak máte namontované letné pneumatiky, pravdepodobne nebudete mať problém pri jazde do kopca. Pri jazde z kopca však nebude mať vaše vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies žiadne výhody oproti ostatným vozidlám, čo môže byť nebezpečné, pretože vozidlá 4x4 sú ťažšie.

Koľko stoja zimné pneumatiky na vozidlá 4x4 alebo SUV?

Nákup zimných pneumatík pre vozidlo 4x4 alebo SUV je užitočnou investíciou do vašej bezpečnosti a bezpečnosti vášho vozidla. Pri porovnaní cien viacerých predajcov nájdete tie najvhodnejšie zimné pneumatiky pre vás, vzhľadom na váš rozpočet a vaše jazdné návyky. Koniec koncov, jazda či už na horských, poľných alebo hlavných mestských cestách si vyžaduje vhodné pneumatiky.

V oblastiach, kde nie je veľa snehu, vám celoročná pneumatika poskytne najlepšiu priľnavosť na mokrej alebo klzkej vozovke. Pneumatika Latitude Tour HP, ktorá sa predáva v 27 rôznych veľkostiach, poskytuje vynikajúci výkon za konkurencieschopnú cenu. Jazda na zasnežených horských cestách si pre vaše SUV alebo vozidlo 4x4 vyžaduje zimné pneumatiky. Model Michelin Alpin 6 s technológiou Evergrip je naozaj kvalita za rozumnú cenu. Táto pneumatika má vynikajúce výsledky v brzdení a zrýchľovaní na zasnežených povrchoch, najmä na svahoch.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.