Track days

TRAŤOVÉ DNI 2023: MICHELIN & JAZDA NA OKRUHU, NEHYNÚCA VÁŠEŇ

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Ste príležitostný pretekár, alebo vášnivý nadšenec? Michelin stojí po vašom boku počas vašich traťových dní a pomáha vám oddávať sa vašej vášni pre trať vďaka pneumatikám, ktoré v sebe spájajú bezpečnosť s výkonmi. Vychutnajte si úžasný deň plný zábavy!

Čo sú traťové dni?

Sú to okruhové dni, ktoré na vyhradenej trati usporadúva klub alebo traťoví nadšenci. Príďte so svojím obľúbeným vozidlom a otestujte si svoje pneumatiky Michelin počas týchto traťových dní. Veľmi často tieto dni ponúkajú jedinečný zážitok: rady ohľadne jazdy, prípravu na jazdu na trati, odporúčania ohľadne tlaku vzduchu v pneumatikách a vzrušujúci zážitok z jazdy. A vždy vás sprevádza profesionál.

Záväzok kvality na najvyššej úrovni

Michelin je dlhoročným hráčom v automobilových a motocyklových pretekoch, kde pneumatiky hrajú kľúčovú rolu, so záväzkom kvality na najvyššej úrovni už viacej než 40 rokov. Preto bolo pre značku dôležité zapojiť sa do traťových dní. Či už ide o MotoGPTM , 24 hodín Le Mans alebo WEC, Michelin vybavuje pneumatikami najvýkonnejšie vozidlá a najtalentovanejších pilotov a jazdcov. Výsledky a úspechy Michelinu na trati sú dôkazom jeho neochvejného odhodlania, rovnako ako kvality jeho technologických inovácií vo svete motošportu. Vďaka dôvere, ktorú vynikajúci pretekári vložili do Michelinu a jeho technickej posádky, Michelin neustále obohacuje svoje skúsenosti a dáva ich do služieb všetkým nadšencom motoristických pretekov.

Pre všetkých pretekárov

Aby si všetci pretekári mohli naplno vychutnať najväčšie zážitky traťových dní - dosiahnuť najlepšie časy v absolútnej bezpečnosti, vyvinul Michelin niekoľko radov vysokovýkonných pneumatík. Sú vhodné pre všetky typy vozidiel, automobilov a motocyklov, či už na použití na ceste, alebo na trati.

Pro 2-kolesové vozidlá:

Pre motocyklistov je k dispozícii rad MICHELIN Power pre všetky kategórie kolies a všetky typy použitia. MICHELIN Power GP je multifunkčná pneumatika, ktorá zaisťuje optimálnu ovládateľnosť na ceste i na trati. Pokiaľ potrebujete pneumatiku, ktorá je špeciálne navrhnutá pre trať, ale je zároveň homologovaná na použitie na ceste, potom je správnym riešením MICHELIN Power Cup 2. MICHELIN Power Slick², verzia pre 100% použitie na trati, ktorá vám zaistí maximálnu priľnavosť a konštantné výkony pre vaše traťové dni. A pre najnáročnejších vodičov je tu pneumatika MICHELIN Power Performance, ktorá poskytuje víťazné tempo kolo za kolom.

Track days on your motorbike with MICHELIN tyres

Pro 4-kolesové vozidlá:

Na základe rozsiahlych skúseností získaných na najvyšších úrovniach motoristického športu vyvinul Michelin rad MICHELIN Pilot Sport, ktorý zaručuje dlhotrvajúce výkony na ceste i na trati. Jazdíte väčšinou po cestách, ale občas i na okruhoch počas okruhových dní? Potom oceníte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S a jej vynikajúcu ovládateľnosť a stabilitu. Vodiči, ktorí chcú skĺbiť rýchlosť, konštantné časy na kolo a odolnosť na suchej trati, si vyberú MICHELIN Pilot Sport Cup 2, semi-slick pneumatiku homologovanú pre cestnú premávku. A nakoniec pre tých, ktorí chcú prekonať časy na kolo, je správnou voľbou pneumatika MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R. Vďaka extrémnej bočnej priľnavosti za sucha a vynikajúcej presnosti jazdy (1) zaručuje presne také výkony, ktorými sa odlišuje.

Track days at the wheel of your car with MICHELIN tyres

Dovidenia na traťových dňoch 2023, kde otestujeme pneumatiky Michelin, ktoré sú pre vás a vaše vozidlo tie najlepšie!!

Pripravte sa dobre na svoje traťové dni

Aké reflexy by ste si mali osvojiť, aby ste si čo najviac užili svoje traťové dni v úplnom bezpečí? Podľa konkrétnych jazdných podmienok skontrolujte mieru opotrebovania pneumatík, upravte tlak vzduchu v pneumatikách za studena, potvrďte cieľový tlak hustenia v zahriatych pneumatikách, overte stav ráfikov, prítomnosť čiapočiek ventilčekov... Každý pretekársky tréning by mal začať týmto rituálom okruhových dní. Ste pripravení na rekord na kolo počas traťových dní 2023?

Všetky naše tipy a rady ohľadne motocyklov

Všetky naše tipy a rady ohľadne vozidiel

 

Všetky pneumatiky MICHELIN sú navrhnuté tak, aby priľnavosť bola zachovaná na veľmi vysokej úrovni až do konca ich životnosti.

(1) Čas na kolo – interná štúdia, ktorú Michelin uskutočnil v Nardo v januári 2018 na PORSCHE 911 GT2 RS s pneumatikami 265/35-20 na prednej náprave a 325/30-21 na zadnej náprave, s nameraným rozdielom -2,9 sekúnd na kolo oproti pneumatikám MICHELIN PILOT SPORT CUP 2. Celková dĺžka okruhu je 6277 m.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.