pressure bg

Tlak vzduchu v pneumatikách Mercedes-Benz

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Nástroj na výber pneumatík Michelin vám pomôže vyhľadať odporúčaný  tlak hustenia pneumatík pre vaše vozidlo Mercedes-Benz.

Pomocou nástroja na výber pneumatík Michelin si môžete pozrieť nielen správne pneumatiky pre vaše auto Mercedes Benz, ale aj odporúčaný  tlak hustenia pneumatík pre vozidlo Mercedes-Benz. Najpresnejší spôsob, ako získať informácie o tlaku vzduchu v pneumatikách, je pozrieť sa na indikátor na vzduchovom ventile, vnútro predných dverí vo vozidle alebo príručku k vozidlu. Tieto referenčné materiály obsahujú informácie o tlaku hustenia, ktorý odporúča výrobca vozidiel Mercedes-Benz.

Krok 1:  Zadajte údaje o vozidle Mercedes-Benz

Najprv vyberte kritériá špecifické pre vaše vozidlo Mercedes-Benz 220 pomocou filtrov nástroja na výber pneumatík Michelin. Každý detail je dôležitý. 

Uveďte preto presnú charakteristiku vozidla. Ak máte nejaké pochybnosti, odporúčame obrátiť sa na predajcu. Po kliknutí na tlačidlo sa zobrazia výsledky.

Na stránke Mercedes Benz tiež nájdete vhodné pneumatiky a tlak hustenia pre hlavné modely tohto výrobcu.

Krok 2:  Nájdite  tlak hustenia pneumatík  pre váš model vozidla Mercedes-Benz

Na stránke s výsledkami sa posuňte o kúsok nadol:  tlak pre pneumatiky je uvedený spolu s podrobnosťami o rozmere pneumatík vedľa piktogramu vozidla.

Nezabudnite, že niektorí výrobcovia áut často uvádzajú alternatívny tlak hustenia pre určité zimné pneumatiky.

Uvedené hodnoty tlaku v pneumatikách sú orientačné. Odporúčaný tlak hustenia pneumatík vášho vozidla je uvedený v návode na údržbu, na štítku na vnútornej strane predných dverí (často na strane spolujazdca) alebo dokonca na veku palivovej nádrže.

Použite náš nástroj na výber pneumatík alebo sa obráťte na predajcu pneumatík a zistite, ktoré pneumatiky MICHELIN sa najviac hodia pre vaše vozidlo.

map search desktop

Nájdite predajňu pneumatík blízko vás do niekoľkých sekúnd

Hľadať podľa
Adresa, mesto alebo PSČ
Car
  • Car
  • Motorbike
Nájdi ma
Vyhľadať

Najlepšie modely pre Mercedes-Benz

Tu získate informácie o odporúčanom  tlaku hustenia pneumatík pre najpopulárnejšie modely vozidiel od výrobcu Mercedes Benz.

Prečo je dôležité pravidelne kontrolovať tlak hustenia pneumatík?

Keďže pneumatiky prirodzene strácajú vzduch (asi 0,1 bar mesačne, teda 1,45 psi), pravidelné kontroly tlaku hustenia sú nesmierne dôležité.

Vďaka tomu sa môžete vyhnúť všetkým týmto problémom:

  • zvýšená spotreba paliva
  • predčasné a nerovnomerné opotrebovanie pneumatík
  • nedostatočná jazdná stabilita
  • predĺžená brzdná dráha


Zachovávanie tlaku hustenia pneumatík odporúčaného spoločnosťou Mercedes-Benz pre váš model zvýši bezpečnosť na ceste pre vás, vašich spolujazdcov i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Okrem aspektu bezpečnosti prispejete týmto jednoduchým krokom k ekologickejšej jazde, najmä z hľadiska spotreby paliva.

Odporúčame kontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách vášho vozidla Mercedes-Benz raz mesačne a pred dlhou jazdou.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.