r1a6 all season tyres

Celoročné pneumatiky - je naozaj možné ich používať počas celého roka?

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Celoročné pneumatiky, celosezónne pneumatiky alebo pneumatiky do každého počasia: nech už ich nazývate akokoľvek, hovoríme o pneumatikách, ktoré sú pripravené prijať výzvu chladných dní.

Čo presne je tá celoročná pneumatika?

Celoročná pneumatika je hybridná pneumatika, ktorú je možné používať v letných aj zimných poveternostných podmienkach.

Celoročné pneumatiky kombinujú technológiu zimných a letných pneumatík a umožňujú tak bezpečnú jazdu v každom ročnom období, na suchom aj mokrom povrchu, dokonca aj na snehu.

Aj keď vo väčšine krajín Európy je bežná celoročná jazda na letných pneumatikách, jazdiť s letnými pneumatikami v zime sa neodporúča. Celoročné pneumatiky ponúkajú bezpečnejšiu alternatívu zabezpečujúcu lepšiu ovládateľnosť na ceste a priľnavosť pri náročných cestných podmienkach.

Pre tých z vás, ktorí ste zvyknutí prezúvať svoje pneumatiky dvakrát ročne, výmena pneumatík za celoročné zjednoduší život a ušetrí čas (ak sú pre vás celoročné pneumatiky vhodné)!

winters

Celoročné pneumatiky - sú vhodnou alternatívou k zimným pneumatikám?

Celoročné pneumatiky fungujú dobre pri teplotách od -10 °C do +30 °C.

tyre temp

Popis obrázku:
1 – Nordické pneumatiky
2 – Zimné pneumatiky 
3 – Celoročné pneumatiky (od –10 °C do +30 °C)
4 – Letné pneumatiky 

Prečo je to tak?

Pretože guma použitá v celoročných pneumatikách sa dokáže veľmi rýchlo prispôsobiť teplote povrchu a zostáva flexibilnou aj na veľmi studených cestách. Dezén má tiež lamely ako na našich zimných pneumatikách, ktoré umožňujú dosahovať výkon na mokrých a zasnežených cestách.

Ak žijete v oblasti, kde bývajú zväčša mierne zimy a sneženie je iba občasným javom, vhodnou alternatívou pre vás môžu byť celoročné pneumatiky, vďaka ktorým si užijete plynulú a pokojnú jazdu. Počas celého roka teda jazdíte na jedných pneumatikách, čo vám ušetrí čas aj energiu.

Zimné pneumatiky však zostávajú voľbou číslo jedna pri extrémnych poveternostných podmienkach, ako je husté sneženie a ľad.

3PMSF: štítok pre osvedčenú výkonnosť v zime

V Európe platí, že keď má pneumatika štítok 3PMSF (3 Peak Mountain Snow), znamená to, že prešla testom a spĺňa požadované kritériá výkonu na zasnežených cestách.

Štítok 3PMSF majú všetky zimné pneumatiky MICHELIN. A hoci zákon neukladá povinnosť, aby mali celoročné pneumatiky štítok 3PMSF, spoločnosť MICHELIN si stanovila požiadavku, aby všetky jej pneumatiky na 4 ročné obdobia testom prešli.

Keďže štítok 3PMSF majú všetky naše celoročné pneumatiky, preukázateľne dosahujú dobrú výkonnosť počas celého roka, a to aj na zasnežených zimných cestách.

Štítok 3PMSF na pneumatike označuje, že pneumatika prešla testom výkonnosti v zime.

Rad Michelin CrossClimate: čo je to?

Zimné pneumatiky, hoci zostávajú tou najlepšou voľbou pre jazdu v extrémnom počasí, nie sú v lete také účinné, čo sa odrazí na zvýšenej spotrebe paliva a predĺžení brzdnej dráhy na suchých alebo mokrých cestách.

Vďaka kombinovanej technológii leto/zima sa rad MICHELIN CrossClimate odlišuje od tradičných celoročných pneumatík a ponúka jedinečný dizajn, ktorý sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek podnebiu. Rad CrossClimate je vhodný pre všetky typy vozidiel, od malých a rodinných vozidiel, až po džípy a dodávky.

Tak ako pri ostatných pneumatikách svojej ponuky MICHELIN zaručuje, že v prípade radu CrossClimate zostáva výkon vynikajúci do posledného kilometra. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o sortimente CrossClimate od spoločnosti Michelin, navštívte stránky produktov.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.