Vyhľadávanie pneumatík
Nájdite predajcov

Označené pneumatiky vyvinuté spoločnosťou MICHELIN

Spoločnosť Michelin verí, že úzka spolupráca s výrobcami áut je veľmi dôležitá, čo sa týka vývoja pneumatík s vysokým výkonom. Jej inžinieri využívajú svoju odbornosť pri výbere najlepších technológií a materiálov ako funkciu individuálnych vlastností každého modelu auta, čím zaručujú vynikajúci výkon a jazdný komfort, a naozaj jedinečný zážitok z jazdy!

Prečo Michelin vyvíja označené pneumatiky?

Každý model auta má svoje vlastné špecifické vlastnosti. Jeho hmotnosť, výkon a usporiadanie motora – to všetko má priamy vplyv na výber pneumatík, takže výrobcovia áut vyžadujú pneumatiky, ktoré tieto úvahy zohľadňujú. Inžinieri zo spoločnosti Michelin úzko spolupracujú so svojimi kolegami v značkách, ako sú Mercedes-AMG, Porsche, Tesla alebo BMW na vývoji pneumatík, ktoré spĺňajú konkrétne potreby každej značky. Po procese dôkladného testovania a dolaďovania sa každá pneumatika označí ako pneumatika pre konkrétneho výrobcu áut a namontuje sa na model, pre ktorý bola navrhnutá.

Označenia pneumatík originálnej výbavy (OE), označené pneumatiky, schválené pneumatiky, typovo schválené pneumatiky, homologizované pneumatiky... Čo znamenajú tieto rôzne pojmy?

Čo sú OE (originálna výbava) pneumatiky?

OE (originálna výbava) pneumatiky sú pneumatiky, ktoré sa montujú na auto v čase jeho výroby. 

Sú označené pneumatiky nevyhnutne schválené jednotlivými výrobcami áut?

Označené pneumatiky sú výsledkom konkrétneho dopytu vyjadreného jednotlivými výrobcami áut. Označujú, že kombinácii danej pneumatiky a modelu vozidla bola venovaná osobitná pozornosť, aby poskytovali úroveň výkonu očakávanú majiteľmi. Napríklad pneumatiky MICHELIN s označením N sú navrhnuté špeciálne pre autá Porsche, pneumatiky s označením K sú navrhnuté pre autá Ferrari a pneumatiky s označením T sú navrhnuté pre autá Tesla.

Označené pneumatiky navrhnuté pre rôzne modely áut predstavujú výsledky výskumu realizovaného spoločne inžiniermi MICHELIN a ich náprotivkami u dotyčného výrobcu áut. Napríklad pneumatiky s označením N sú schválené výrobcom Porsche. Označené pneumatiky sú teda schválené dotyčným výrobcom.

Je nejaký rozdiel medzi pneumatikou, ktorá bola schválená výrobcom áut a typovo schválenou pneumatikou?


Všetky pneumatiky musia byť v súlade s legislatívou krajiny či regiónu, kde sa predávajú. Nie je to to isté ako schvaľovanie pneumatiky individuálnym výrobcom áut, čo nie je povinný proces.
TABUĽKA OZNAČENÍ OE

Všetko, čo treba vedieť o označených pneumatikách…

Označené pneumatiky Michelin vyvíjajú inžinieri Michelin špeciálne v úzkej spolupráci s dotyčným výrobcom áut. Označené pneumatiky majú integrovanú DNA jednotlivých značiek a modelov ako funkciu súhrnu výkonu a požiadaviek špecifikovaných každým výrobcom. Montáž výrobcom schválených pneumatík zaručuje optimálny zážitok z jazdy – od perfektného ovládania a jazdného komfortu po znížený hluk a ešte väčšiu radosť za volantom.

Označené pneumatiky sú známkou toho, že spĺňajú všetky požiadavky výrobcu áut. Je dôležité vedieť, že všetky pneumatiky OE sú schválené výrobcami, ktorí ich montujú. Pri ich vymieňaní je preto dôležité uviesť rovnakú pneumatiku, ako je pneumatika schválená výrobcom áut. 

Výrobcovia áut volia pneumatiky MICHELIN

Pneumatiky Michelin lámajúce rekordy 

Ako jediný bod kontaktu medzi autom a cestou zohrávajú pneumatiky dôležitú úlohu pri akomkoľvek pokuse ustanoviť nový rekord.

V septembri 2019 dosiahol Bugatti Chiron s namontovanými pneumatikami MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R, ktoré perfektne zodpovedali jeho špecifickým vlastnostiam, nový rýchlostný rekord 490,484 km/h. 

Pneumatiky MICHELIN prispeli k množstvu rekordov najrýchlejšie zajazdeného kola okolo 20,832 km okruhu Nordschleife na okruhu Nürburgring v Nemecku:
Porsche Panamera s namontovanými pneumatikami MICHELIN Pilot Sport Cup 2 ND0 vyvinutými konkrétne pre model zvládlo v auguste 2020 prejsť okruh len za 7 min 29,81s!

V novembri 2020 auto Mercedes-AMG GT Black Series, čo je najvýkonnejšie auto nemeckého výrobcu, ustanovilo pri namontovaných pneumatikách MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R MO1A nový rekord kola 6 min 48,047s!

Pneumatiky zajtrajška

Naše partnerstvo s firmou General Motors viedlo k vývoju Upits, inovatívnej, udržateľnej konceptovej pneumatiky vyrobenej z obnoviteľných/biologicky založených materiálov. Táto pneumatika odolná proti prepichnutiu a prerazeniu vyžaduje nulovú údržbu.

Nájdite si ideálnu pneumatiku
Vyhľadávanie pneumatík
Vyhľadávanie pneumatík

Kde si môžem kúpiť výrobcom označené pneumatiky?

Výrobcom áut schválené pneumatiky pre váš model si môžete zakúpiť na špecializovaných webových stránkach a v obchodoch.

Potrebujete pomoc alebo máte otázku o pneumatikách schválených pre váš model?

Porozprávajte sa s expertom MICHELIN. Má perfektnú kvalifikáciu, aby vám poradil pri zohľadnení vašich potrieb, vášho profilu vodiča a vlastností vášho auta. 

Kontaktujte nás MICHELIN Tyres Expert | MICHELIN Tyres