MICHELIN
CrossClimate+
  • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá

MICHELIN CROSSCLIMATE+

  • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá

VYROBENÁ TAK, ABY POSKYTOVALA DLHOTRVAJÚCU BEZPEČNOSŤ PRE SUV V KAŽDOM POČASÍ 

Najpredávanejšia pneumatika v Európe z kategórie celoročných pneumatík (7). 

Veľmi dlhá životnosť (5). 

PREČO JE TÁTO PNEUMATIKA PRE MŇA NAJLEPŠIA?

190724-CC+_Safety_SLO

VYNIKAJÚCE BRZDNÉ VLASTNOSTI NA SUCHU (2) A MOKRE (3)


Certifikovaná pre záber a bezpečnosť v snehových podmienkach (4)


Vysoká miera bezpečnosti od prvého (3) do posledného kilometra (1)


190724-CC+_Longevity_SLO

'Veľmi dlhá životnosť  (5)


ČO JE ZA VYSOKÝMI VÝKONMI?

190724-CC+_Tread blocks_SLO

Tuhé dezénové bloky so skosenými hranami optimalizujú bezpečnosť na suchej vozovke. Pružná zmes gumy zaisťuje maximálnu priľnavosť k povrchu bez ohľadu na okolitú teplotu.


190724-CC+_Sipes and pattern_SLO

Dezén v tvare V spolu s 3D samoblokujúcimi lamelami zaisťujú vynikajúci záber a brzdné vlastnosti na snehu od prvého do posledného kilometra. Certifikácia 3PMSF.


Vysoká tuhosť dezénovej vzorky zvyšuje životnosť pneumatiky.


O  28 % dlhšia kilometrová životnosť, než je priemer pri konkurenčných pneumatikách (6), alebo tiež 1 rok jazdy navyše v porovnaní s priemerom pri konkurenčných pneumatikách (6).


190724-CC+_compound_SLO

Najvyspelejšie technológie MICHELIN EverGrip pre optimálnu bezpečnosť od prvého do posledného kilometra.


Je táto pneumatika vhodná pre vaše vozidlo?

ZÁKONNÉ USTANOVENIA

(1) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ má rovnaké brzdné vlastnosti na suchom povrchu ako pneumatika MICHELIN CrossClimate (test uskutočnený v septembri 2016 organizáciou TÜV SÜD na žiadosť spoločnosti Michelin na pneumatikách 205/55 R16 namontovaných na vozidle VW Golf 7). Pneumatika MICHELIN CrossClimate preukázala podobné brzdné vlastnosti ako referenčná letná pneumatika (porovnávací test uskutočnený časopisom AutoBild pri rozmere 205/55 R16, výsledky publikované 30. septembra 2016).
(2) Klasifikačná trieda „B“ z hľadiska brzdenia na mokrom povrchu.
(3) Certifikácia 3PMSF (3 vrcholky hôr so snehovou vločkou).
(4) Testy uskutočnené v júli 2016 organizáciou TestWorld na žiadosť spoločnosti Michelin na pneumatikách 205/55 R16 namontovaných na vozidle VW Golf 7, v porovnaní s pneumatikami GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-2 a PIRELLI CinturatoAllSeason. 
(6) Test uskutočnený v období od júla do augusta 2016 testovacím centrom DEKRA na žiadosť spoločnosti Michelin na pneumatikách 205/55 R16 namontovaných na vozidle VW Golf 7. Trh s prémiovými celoročnými pneumatikami je tvorený 5 produktmi (GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-2, PIRELLI Cinturato All Season, VREDESTEIN Quatrac 5, NOKIAN Weatherproof, HANKOOK Kinergy 4S). 
(7) Pneumatika MICHELIN EnergySaver+ je najlepšia vo svojej triede v kategórii letných pneumatík a v porovnávacom teste ADAC uskutočnenom v roku 2015 na letných pneumatikách 205/55R16 dosiahla najlepší výsledok 0,5.

 

Stiahnite si nášho sprievodcu bezpečnostnými odporúčaniami a dozviete sa viac o pravidlách pre bezpečnosť a použitie pneumatik.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.