MICHELIN
CrossClimate+
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Celoročné

  Celoročné

 • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá

MICHELIN CROSSCLIMATE + | AutoZeitung

MICHELIN CROSSCLIMATE+

 • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Celoročné

  Celoročné

Vyrobená pre dlhotrvajúcu bezpečnosť za každého počasia

MICHELIN CrossClimate +, najpredávanejšia celoročná pneumatika v Európe [7], bola vyvinutá pre vynikajúcu dlhotrvajúcu bezpečnosť a dlhú životnosť v každom počasí  [1-3]

• Celoročná cestná pneumatika zaisťujúca vysokú úroveň bezpečnosti v každom počasí
• Vynikajúca priľnavosť na suchom i mokrom povrchu [2][3]
• Vynikajúca bezpečnosť a záber na snehu s certifikáciou na použitie v zime (3PMSF) [4]
• Veľmi dlhá životnosť vďaka dlhotrvajúcim výkonom [1] a vysokému kilometrovému výkonu [5] 

Vynikajúci brzdný výkon za sucha i za mokra pre bezpečnú a bezstarostnú jazdu po celý rok [2][3]

Špeciálne tuhé dezénové bloky so skosenými hranami optimalizujú priľnavosť a brzdný výkon na suchej vozovke. Inovatívna pružná zmes gumy zaisťuje maximálnu priľnavosť k mokrému povrchu bez ohľadu na okolitú teplotu. Pneumatika tak vám i vašim spolucestujúcim zaisťuje bezstarostne bezpečnú a komfortnú jazdu. 

benfit1

Certifikovaná pre záber a bezpečnosť na snehu [4]

Dezén MICHELIN do tvaru písmena V a samoblokujúce 3D lamely zaručujú maximálny záber a brzdný výkon na snehu po celú dobu životnosti pneumatiky, takže sa na pneumatiku môžete spoľahnúť, či už v zime jazdíte po horských cestách alebo po diaľnici. Certifikovaná na použitie na snehu (3PMSF)[4]

4w 324 tire michelin crossclimate plus en us product in context signature 16 slash 9

Veľmi dlhá životnosť [5]

Vysoká tuhosť dezénu predlžuje životnosť pneumatiky. Celoročná pneumatika MICHELIN CrossClimate + poskytuje o 28 % vyšší kilometrový výkon, čo znamená jeden rok jazdy navyše v porovnaní s priemerom pri konkurenčných pneumatikách [6]

benfit3

Trvale vysoká úroveň bezpečnosti od prvého do posledného kilometra [1][3]

Najvyspelejšie technológie MICHELIN EverGrip  v sebe prepojujú lamely zakončené v tvare kvapky s celohĺbkovými lamelami a špeciálnou zmesou gumy s prímesou siliky pre maximálnu bezpečnosť a dlhotrvajúce výkony po celý čas životnosti pneumatiky [1][3]. To pneumatiku MICHELIN CrossClimate + odlišuje od ostatných.

benfit4

Je táto pneumatika vhodná pre vaše vozidlo?

25 rozmerov k dispozícii pri pneumatike MICHELIN CrossClimate+

MICHELIN CrossClimate+ 145/60R13 66T

OZNAČOVANIA

Trieda palivovej účinnosti

D

Trieda priľnavosti za mokra

C

Trieda vonkajšej hlučnosti

68 dB

Šírka

145

Výška

60

Priemer

13

Nosnosť

66

Rýchlosť

T

Špecifikácia

3PMSF

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Pri modeli 205/55 R16 91H MICHELIN CrossClimate+ prevyšujú výkony tak pri nových pneumatikách, ako aj pri opotrebovaných pneumatikách (pneumatiky opotrebované na stroji (brúsené) do hĺbky indikátora opotrebovania, v súlade s európskym nariadením ECE R30r03f) limity európskeho nariadenia R117 z hľadiska priľnavosti na mokrom povrchu, ktoré sú stanovené tak pre „snehové“, ako aj pre „štandardné“ kategórie pneumatík. 

(2) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ sa umiestnila na druhom mieste v brzdení na suchu v porovnávacom teste pneumatík s rozmerom 195/65 R15, ktorý 27. septembra 2019 zverejnil časopis AutoBild. 

(3) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ spadá v európskej klasifikačnej kategórii priľnavosti na mokre do triedy B. 

(4) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ je certifikovaná na použitie v snehových podmienkach (označenie 3PMSF). Pre získanie certifikácie 3PMFS musí pneumatika preukázať stanovenú úroveň bezpečnosti a mobility na snehu.

(5) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ získala prvé miesto z hľadiska kilometrovej životnosti v porovnávacom teste, ktorý uskutočnil časopis AutoBild na pneumatikách s rozmerom 195/65 R15 a ktorý bol publikovaný 27. septembra 2019. 

(6) Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ preukázala o 17011 km dlhšiu životnosť, než bol priemer pri konkurenčných pneumatikách v porovnávacom teste, ktorý uskutočnil časopis AutoBild na pneumatikách s rozmerom 195/65 R15 a ktorý bol publikovaný 27. septembra 2018. Priemerná vzdialenosť, ktorú vozidlo prejde za rok, je 13 194 km, t.j. 1 099 km za mesiac. Štúdia Insee 2017 pre Francúzsko (https://www.insee.fr/fr/statistiques/2045167). 

(7) Zdroj = Sell-out predaje celoročných osobných pneumatík GFK (všetky kvalitatívne kategórie) - Obdobie: 01/2018 až 12/2018. 

 

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.