MICHELIN
CrossClimate SUV
 • Pneumatiky MICHELIN pre SUV - 4x4
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Celoročné

  Celoročné

Michelin CC SUV Autobuild Allrad
10 sizes available

MICHELIN CROSSCLIMATE SUV

 • Pneumatiky MICHELIN pre SUV - 4x4

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Celoročné

  Celoročné

Vyrobená pre dlhotrvajúcu bezpečnosť SUV vozidiel v každom počasí

MICHELIN CrossClimate SUV, SUV verzia najpredávanejšej celoročnej pneumatiky v Európe [7], bola vyvinutá pre dlhotrvajúcu bezpečnosť [5] a vysoký kilometrový výkon v každom počasí [4]

• Celoročná SUV pneumatika na použitie na ceste i v miernom teréne zaisťujúca vysokú úroveň bezpečnosti v každom počasí
• Vynikajúca priľnavosť na suchom i mokrom povrchu [1][2]
• Vynikajúca bezpečnosť a záber na snehu s certifikáciou na použitie v zime (3PMSF) [3]
• Veľmi dlhá životnosť [4] a dlhotrvajúce výkony [5]
• Zosilnené bočnice [6] pre mobilitu v každom ľahkom teréne 

Vynikajúci brzdný výkon za sucha i za mokra pre bezpečnú a bezstarostnú jazdu po celý rok [1][2]

Špeciálne tuhé dezénové bloky so skosenými hranami optimalizujú priľnavosť a brzdný výkon na suchej vozovke [1]. Inovatívna pružná zmes gumy zaisťuje maximálnu priľnavosť k mokrému povrchu bez ohľadu na okolitú teplotu [2]. Pneumatika tak vám i vašim spolucestujúcim zaisťuje bezstarostne bezpečnú a komfortnú jazdu na ceste i v miernom teréne. 

benfit 1

Certifikovaná pre záber a bezpečnosť na snehu [3]

Dezén MICHELIN do tvaru písmena V a samoblokujúce 3D lamely zaručujú maximálny záber a brzdný výkon na snehu po celú dobu životnosti pneumatiky, takže sa na pneumatiku môžete spoľahnúť, či už v zime jazdíte po horských cestách, po diaľnici alebo v miernom teréne. Certifikovaná na použitie na snehu (3PMSF)[3].  

cc suv benfit 2

Vynikajúca životnosť s vysokou úrovňou bezpečnosti po celú dobu životnosti pneumatiky [4][5]

Vysoká tuhosť dezénu MICHELIN a špeciálna zmes gumy so silikou predlžujú životnosť pneumatiky. Najvyspelejšie technológie MICHELIN EverGrip  v sebe prepojujú lamely zakončené v tvare kvapky s celohĺbkovými lamelami pre optimálnu bezpečnosť po celú dobu životnosti pneumatiky [5]. Pocíťte rozdiel s pneumatikou MICHELIN CrossClimate SUV na ceste i v miernom teréne. 

cc suv benfit 3

Získajte prístup do všetkých miest vďaka mobilite na ceste i v miernom teréne

Terénna SUV pneumatika so špecifickou stavbou, ktorá kombinuje tuhú zónu  v oblasti zosilnenej bočnice s dvojitou kostrou [6], aby poskytovala mobilitu i pri použití v ľahkom teréne. 

cc suv new 2

Je táto pneumatika vhodná pre vaše vozidlo?

10 rozmerov k dispozícii pri pneumatike MICHELIN CrossClimate SUV

Fits your vehicle

MICHELIN CrossClimate SUV 215/70R16 100H

OZNAČOVANIA

Trieda palivovej účinnosti

C

Trieda priľnavosti za mokra

B

Trieda vonkajšej hlučnosti

69 dB

Šírka

215

Výška

70

Priemer

16

Nosnosť

100

Rýchlosť

H

Špecifikácia

3PMSF

Fits your vehicle

MICHELIN CrossClimate SUV 235/60R16 104V XL

OZNAČOVANIA

Trieda palivovej účinnosti

C

Trieda priľnavosti za mokra

B

Trieda vonkajšej hlučnosti

69 dB

Šírka

235

Výška

60

Priemer

16

Nosnosť

104

Rýchlosť

V

Špecifikácia

3PMSF

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Brzdný výkon na suchom povrchu – Testy, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnila organizácia TÜV SÜD Product Service v roku 2016 na pneumatikách s rozmerom 235/60R18. Testy porovnávali pneumatiky MICHELIN CrossClimate SUV a MICHELIN Latitude Tour HP.

(2) Brzdný výkon na mokrom povrchu – Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV spadá v európskej klasifikačnej kategórii priľnavosti na mokre do triedy B.

(3) 3PMSF – Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV je certifikovaná na použitie v snehových podmienkach (označenie 3PMSF). Pre získanie certifikácie 3PMFS musí pneumatika preukázať stanovenú úroveň bezpečnosti a mobility na snehu.

(4) Kilometrová životnosť – Testy, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnilo testovacie centrum DEKRA v roku 2016 na pneumatikách s rozmerom 235/60 R18. Testy porovnávali pneumatiky MICHELIN CrossClimate SUV a MICHELIN Latitude Tour HP. 

(5) Dlhotrvajúce výkony – Pri modeli  275/45R20 110Y MICHELIN CrossClimate SUV prevyšujú výkony tak pri nových pneumatikách, ako aj pri opotrebovaných pneumatikách (pneumatiky opotrebované na stroji (brúsené) do hĺbky indikátora opotrebovania, v súlade s európskym nariadením ECE R30r03f) limity európskeho nariadenia R117 z hľadiska priľnavosti na mokrom povrchu, ktoré sú stanovené tak pre „snehové“, ako aj pre „štandardné“ kategórie pneumatík.

(6) Zosilnená stavba –  Pri všetkých rozmeroch, okrem 215/55R18 99V, 215/65 R16 102V a 235/55 R17 103V.

(7) MICHELIN CrossClimate+ – najpredávanejšia celoročná pneumatika v Európe – Zdroj = Sell-out predaje celoročných osobných pneumatík GFK (všetky kvalitatívne kategórie) - Obdobie: 01/2018 až 12/2018.  Sledovaná oblasť: Francúzsko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Taliansko a Španielsko.

 

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.