MICHELIN
PILOT ALPIN 5
 • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá
 • Elektrické alebo hybridné vozidlá
 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Zimné

  Zimné

Michelin Pilot Alpin 5 ADAC 2020
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | TYRE REVIEWS
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | AMS AWARD
MICHELIN PILOT ALPIN 5 | AUTO BILD allrad
100 sizes available

MICHELIN PILOT ALPIN 5

 • Pneumatiky MICHELIN pre osobné vozidlá
 • Elektrické alebo hybridné vozidlá

 • 3PMSF

  3PMSF

 • Mud and Snow

  Mud and Snow

 • Zimné

  Zimné

Vyrobená pre dlhotrvajúcu kontrolu nad vozidlom v zime

Zimná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 zaisťuje  vysokovýkonným vozidlám v zimných podmienkach vynikajúci brzdný výkon a presné jazdné reakcie [1]

• Vysokovýkonná zimná pneumatika MICHELIN pre maximálny pôžitok z jazdy
• Vynikajúca kontrola nad vozidlom a presné jazdné reakcie na mokrých vozovkách a v snehových podmienkach [1] (3PMSF)[2]
• Kratšia brzdná dráha na snehom pokrytých cestách pre väčšiu bezpečnosť [1]
• Jednotka v životnosti [3] a menšia spotreba paliva [1]
• Oceňovaná poprednými výrobcami prémiových vozidiel 

Kontrola nad vozidlom a presné jazdné reakcie na mokrom povrchu a na snehu [1]

Spoľahnite sa na reakcie svojho vysokovýkonného vozidla vďaka smerovému a symetrickému dezénu, ktorý optimalizuje priľnavosť a záber v mokrých a snehových podmienkach [1]. Stredová drážka zvyšuje odolnosť voči akvaplaningu a kontrolu nad vozidlom pri brzdení a prináša vám tak pôžitok z bezpečnej a vysokovýkonnej jazdy vo všetkých zimných podmienkach [1]

4w 323 tire michelin pilot alpin five en us features and benefits 2 signature 16 slash 9

Kratšia brzdná dráha pre bezpečnejšiu jazdu v zime bez ohľadu na poveternostné podmienky [1]

Vyskúšajte prémiovú brzdnú silu pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin 5 na zimných vozovkách. Kratšia brzdná dráha pri jazde na snehu a v náročných zimných podmienkach [1]. Zmes gumy najnovšej generácie obsahuje nový funkčný elastomér, ktorý posúva priľnavosť za mokra a  na snehu na novú úroveň, takže si môžete užívať cestu pred vami bez ohľadu na zimné podmienky [1]

Auto Edito pilot alpin 5 benefits 2 control Tyres

Jednotka v životnosti [3] a menšia spotreba paliva [1]

Získajte viac kilometrov radosti z jazdy s pneumatikou MICHELIN Pilot Alpin 5, ktorá  má najlepšiu životnosť v porovnaní s kľúčovými konkurentmi [3] a nižšiu spotrebu paliva [1] vďaka špeciálnej spodnej vrstve pod behúňom, ktorá znižuje valivý odpor. 

Auto Picto pilot alpin 5 benefits 3 fuel consumption Tyres

Oceňovaná poprednými výrobcami prémiových vozidiel

Zimná cestná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 je v prvomontáži popredných celosvetových výrobcov vysokovýkonných vozidiel, ktorí požadujú prísne vysoké štandardy, ako sú Audi, AMG, BMW, Mercedes a Porsche. Okrem dokonalého výkonu musí vaše vozidlo aj skvelo vyzerať. Zimná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 má na bočnici prémiovú úpravu so štýlovým zamatovým efektom. 

Auto Picto ls3 benefit 3 suv prestige Tyres
Hodnotenia pneumatiky MICHELIN PILOT ALPIN 5
Vlastníte túto pneumatiku?
Napísať hodnotenie

Je táto pneumatika vhodná pre vaše vozidlo?

100 rozmerov k dispozícii pri pneumatike MICHELIN PILOT ALPIN 5

Fits your vehicle

MICHELIN PILOT ALPIN 5 205/60R16 96H XL ★

OZNAČOVANIA

Trieda palivovej účinnosti

C

Trieda priľnavosti za mokra

B

Trieda vonkajšej hlučnosti

68 dB

Šírka

205

Výška

60

Priemer

16

Nosnosť

96

Rýchlosť

H

Špecifikácia

Homologované pre BMW MOTORSPORT (M135i M3 M5 M6 Série 1M Z4M)

Špecifikácia

3PMSF

Fits your vehicle

MICHELIN PILOT ALPIN 5 215/65R16 102H XL

OZNAČOVANIA

Trieda palivovej účinnosti

B

Trieda priľnavosti za mokra

B

Trieda vonkajšej hlučnosti

68 dB

Šírka

215

Výška

65

Priemer

16

Nosnosť

102

Rýchlosť

H

Špecifikácia

3PMSF

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Čas na kolo, ovládateľnosť, brzdenie a záber, spotreba paliva –  Na základe externých testov uskutočnených v období od januára 2018 do marca 2018 organizáciou TÜV SÜD, ktoré porovnávali pneumatiku MICHELIN Pilot Alpin 5 s predchádzajúcou generáciou MICHELIN Pilot Alpin 4, rozmer 225/40 R18 92V XL, obutých na vozidle Volkswagen Golf VII 2.0 TDI: testy času na kolo a bočnej ovládateľnosti uskutočnené na mokrom povrchu a na snehu, testy akvaplaningu (v zákrutách a pozdĺžneho), testy brzdenia a akcelerácie na snehu uskutočnené na nových pneumatikách a pneumatikách so zvyšnou hĺbkou behúňa 2 mm, testy spotreby paliva.

(2) 3PMSF – Pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 je certifikovaná na použitie v snehových podmienkach (označenie 3PMSF). Pre získanie certifikácie 3PMFS musí pneumatika preukázať stanovenú úroveň bezpečnosti a mobility na snehu.

(3) Kilometrová životnosť –  Externé testy, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnilo testovacie centrum DEKRA v marci a apríli 2018 na pneumatikách CONTINENTAL WinterContact TS850P, DUNLOP WinterSport5, GOODYEAR UltraGrip Performance Gen 1, PIRELLI Winter SottoZero3 a Nokian WRA4 s rozmerom 225/40 R18, ktoré boli obuté na vozidle Volkswagen Golf VII. A externé testy, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnilo testovacie centrum DEKRA vo februári a marci 2019 na pneumatikách CONTINENTAL WinterContact TS850P a CONTINENTAL WinterContact TS860S s rozmerom  235/45 R18, ktoré boli obuté na vozidle Volkswagen Passat. Testy valivého odporu uskutočnené v roku 2018 organizáciou TÜV SÜD pri pneumatikách s rozmerom 225/40 R18 92W XL slúžili pre porovnávacie testy s pneumatikami MICHELIN Pilot Alpin 5 a MICHELIN Pilot Alpin 4, ktoré interne uskutočnila spoločnosť Michelin v súlade s nariadením R117. 

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.