header

Najlepšie celoročné pneumatiky pre SUV

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

pneumatiky  poskytujú nepochybné výhody v porovnaní s letnými a zimnými pneumatikami. O aké výhody ide? Ktoré celoročné pneumatiky zvoliť pre SUV? Odpovede nájdete v tomto článku.

Prečo zvoliť celoročné pneumatiky pre vaše SUV?

car in snow

Celoročné pneumatiky podčiarkujú vynikajúcu mobilitu, ktorú vám ponúka SUV vozidlo, a poskytujú doplňujúce možnosti využitia v porovnaní s letnými a zimnými pneumatikami.

Ak svoje SUV vybavíte celoročnými pneumatikami, môžete si vychutnávať dobrý výkon dokonca aj mimo spevnených ciest. Znamená to viac pohodlia a bezpečnosti za volantom vášho SUV pri jazde v zlých alebo nepredvídateľných poveternostných podmienkach.

Šetrite svoj čas i peniaze

Celoročné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby ste ich mohli mať namontované počas celého roka, čo do značnej miery šetrí váš čas i peniaze:

  • Nemusíte chodiť do servisu, aby ste si dali vymeniť zimné pneumatiky za letné (a naopak).
  • Nemusíte dvakrát ročne platiť za montáž a vyvažovanie kolies.
  • Nemusíte sa starať o to, kde uskladníte práve nepoužívané pneumatiky.

Ktoré celoročné pneumatiky pre SUV zvoliť?

V roku 2015 spoločnosť Michelin predstavila významnú inováciu v rámci celoročných pneumatík v podobe radu CrossClimate. Úspech tohto radu zaujal najmä majiteľov SUV vozidiel. 

V čom spočíva inovatívnosť pneumatík MICHELIN CrossClimate?

Iné značky sa v snahe priniesť na trh celoročné pneumatiky zameriavali na zdokonalenie výkonu zimných pneumatík. Spoločnosť Michelin sa však v prípade pneumatík MICHELIN CrossClimate vydala opačným smerom. Začali sme s letnou pneumatikou, ktorú sme upravili tak, aby mala vlastnosti zimnej pneumatiky.
Pýtate sa
prečo?

  • Životnosť zimnej pneumatiky sa v teplom počasí znižuje. Zdalo sa nám zbytočné, aby celoročné pneumatiky trpeli rovnakým neduhom.
  • Chceli sme vytvoriť pneumatiku, ktorá by v lete poskytovala dobrý výkon v suchu i vlhku, pričom by ponúkala zodpovedajúce pohodlie a vlastnosti. Chceli sme, aby pneumatika spĺňala naše kritériá týkajúce sa životnosti v súlade s našou filozofiou „pneumatík vyrobených tak, aby poskytovali dlhotrvajúce výkony“  (1).


Preto je náš rad CrossClimate taký inovatívny a presvedčil toľko zákazníkov. 

4w 239 tire michelin cross climate suv en us features and benefits 2 nosignature square

Celoročné pneumatiky špeciálne navrhnuté pre SUV

picture1

Spoločnosť MICHELIN vytvorila v rámci radu CrossClimate novú kategóriu pneumatík na celý rok: pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV. Prípona SUV znamená, že tieto pneumatiky boli špeciálne navrhnuté práve pre tento typ vozidla.

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 SUV zaisťuje v priemere dlhšiu kilometrovú životnosť (2) v porovnaní s najvýznamnejšími konkurentmi, pričom si zachováva najvyššiu úroveň bezpečnosti  vo všetkých poveternostných podmienkach.(1).

Využíva technológiu MICHELIN EverGrip pre najlepšie (3)(4)(5) brzdné výkony na suchých, mokrých a zasnežených cestách a MaxTouch Construction pre rovnomerné rozloženie síl v mieste kontaktu s vozovkou, vďaka čomu dosahuje dlhšiu životnosť behúňa bez kompromisov v oblasti bezpečnosti.

Najväčšie výhody:

  • Určená do akéhokoľvek ročného obdobia
  • Certifikovaná na jazdu v zime (3PMSF)
  • Špička v brzdení na suchom povrchu (6)
  • Špička vo výkone za mokra a na snehu, keď je nová i opotrebovaná (3)(4)(5)
  • Líder v životnosti bez kompromisov v oblasti bezpečnosti (1)(2)

Dlhotrvajúce výkony: naša záruka mobility až do posledného kilometra

Pri jazde letnými pneumatikami po vrstve snehu hrozí šmyk, ktorý môže ohroziť vašu bezpečnosť. Ak nasadnete do svojho SUV po neočakávanej snehovej prehánke, s letnými pneumatikami môžete mať problém dostať sa už i zo samotného parkovacieho miesta.

Zimné pneumatiky sú však špeciálne navrhnuté tak, aby dosahovali vynikajúci výkon pri nízkych teplotách. Ak ich necháte namontované na SUV aj v lete, ich správanie sa zmení a dôjde k ich rýchlejšiemu opotrebovaniu. V dôsledku toho ich budete musieť predčasne vymeniť za nové.

Optimalizovaný dezén v tvare písmena V na našich celoročných pneumatikách  poskytuje dobrú priľnavosť na snehu i náročnom teréne, a to v zime i v lete. Pri jazde po mokrej ceste táto technológia tiež umožňuje efektívne odvádzanie vody do strán. Okrem toho sa naša nová generácia zmesi gumy Thermal Adaptive Compound s vyšším obsahom siliky a sadzí dokáže prispôsobiť neustále sa meniacim teplotám vozovky, čo vedie k lepšej priľnavosti za sucha, za mokra i na snehu.

Inými slovami, ak vlastníte SUV, na tieto celoročné pneumatiky sa pri jazde môžete plne spoľahnúť. Umožňujú jazdu počas celého roka, šetria váš čas i peniaze tým, že nemusíte na začiatku novej sezóny pneumatiky meniť, a svojou výnimočnou priľnavosťou zvládajú aj nečakané zmeny poveternostných podmienok.

Poznámka: Ak sa vám nedarí nájsť pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV s požadovaným rozmerom, nezúfajte! SUV vozidlu budú dokonale vyhovovať aj pneumatiky CrossClimate 2 bez prípony „SUV“. Stačí len dodržať požadovaný rozmer pneumatík. 

Spoločnosť Michelin kladie mimoriadny dôraz na dlhotrvajúce výkony. Tento prístup tvorí stredobod nášho vývoja pneumatík. Dbáme na to, aby naše pneumatiky poskytovali dokonalé výkony až do posledného kilometra, a to aj keď už dosiahnu koniec svojej životnosti. Samozrejme, platí to aj v prípade našich celoročných pneumatík.

Aj v prípade vozidiel SUV je dôležité zabezpečiť čo najvyššiu možnú úroveň bezpečnosti a konzistentne vysoké výkony až do úplne posledného kilometra. Na poslednom kilometri sa s pneumatikami ocitnete vtedy, keď pneumatiky dosiahnu zákonom stanovený limit opotrebenia behúňa. Keď sa pneumatika opotrebuje až na úroveň indikátorov opotrebovania, je nutné ju vymeniť.

Keďže v tomto prípade ide o pneumatiky, ktoré môžete mať namontované po celý rok, využijete ich skutočne naplno. Navyše môžete úplne zabudnúť na večné menenie zimných pneumatík za letné a naopak! Môžete si nechať obuté tie isté a vychutnávať si bezpečnú jazdu až do dosiahnutia indikátorov opotrebovania. Okrem toho, že tým ušetríte peniaze, prispejete tiež k ochrane životného prostredia.

4w 239 3528704085675 tire michelin crossclimate suv 225 slash 55 r18 98v a main 6 0zoom nopad

The optimised V-shaped tread offers good grip on difficult terrain.

Právne upozornenia

(1) Vyvážený výkon – Vyvážený výkon overený testmi vykonanými v rokoch 2020 a 2021, zameranými na brzdenie na suchom povrchu, brzdenie na mokrom povrchu s novými a opotrebovanými pneumatikami, brzdenie na snehu s novými a opotrebovanými pneumatikami, trakciu na snehu s novými a opotrebovanými pneumatikami, životnosť – pozri podrobnosti o teste v právnych upozorneniach 2, 3, 4, 5, 6 – MICHELIN CrossClimate 2 SUV bodovala 8-krát v rámci 8 testov

(2) Životnosť – Test životnosti vykonaný v TESTOVACOM CENTRE DEKRA na žiadosť spoločnosti Michelin, v januári 2022, na pneumatikách s rozmerom 235/60 R18 107V a 107W na HYUNDAI Santa Fé 2.2 l. Testy porovnávali pneumatiku  MICHELIN CrossClimate 2 SUV (100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (55,9 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (93,0 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (95,8 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (95,5 %). Test životnosti v priemernom reálnom používaní (D50) na vzdialenosti 11 568 km a s odhadovanou životnosťou pri hĺbke behúňa 1,6 mm.

(3) Testy brzdných vlastností na snehu – Testy brzdných vlastností na snehu, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnila v októbri 2021 až januári 2022 organizácia TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojovo opotrebovaných (zbrúsených) na hĺbku indikátora opotrebovania behúňa v súlade s európskymi predpismi: ECE R30r03f), s rozmerom 235/60 R18 107V a 107W, obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, ktoré brzdilo z rýchlosti 30 km/h do 10 km/h. Testy porovnávali pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové: 100 % – opotrebované: 100 %)  s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 82,2 % – opotrebované: 67,0 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 93,6 % – opotrebované: 83,5 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 89,9 % – opotrebované: 83,9 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 71,8 % – opotrebované: 61,2 %).  Výpočty založené na priemernom spomalení vyplývajúcom z brzdných dráh nameraných pri brzdení z 30 km/h do 10 km/h-

 

(4) Testy záberu na snehu – Testy záberu na snehu, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnila v októbri 2021 až januári 2022 organizácia TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojovo opotrebovaných (zbrúsených)  na hĺbku indikátora opotrebovania behúňa v súlade s európskymi predpismi: ECE R30r03f), s rozmerom 235/60 R18 107V a 107W, obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, ktoré zrýchľovalo z rýchlosti 5 km/h do rýchlosti 30 km/h. Testy porovnávali pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové: 100% – opotrebované: 100 %)  s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 75,2 % – opotrebované: 67,3%); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 93,4 % – 84,1 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 88,8 % – opotrebované: 80,9 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 64,3 % – opotrebované: 46,3 %). Výpočty založené na priemernom zrýchlení vyplývajúcom z nameraných časov zrýchlenia z 5 km/h na 30 km/h dosiahnutých pri skutočných testoch.
 
(5) Testy brzdných vlastností za mokra – Testy brzdných vlastností za mokra, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnila v októbri 2021 až januári 2022 organizácia TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojovo opotrebovaných (zbrúsených)  na hĺbku indikátora opotrebovania behúňa v súlade s európskymi predpismi: ECE R30r03f), s rozmerom 235/60 R18 107V a 107W, obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, ktoré brzdilo z rýchlosti 80 km/h do 20 km/h. Testy porovnávali pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové: 100% – opotrebované: 100 %)  s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 96,3 % – opotrebované: 98,5 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 94,5 % – opotrebované: 91,7 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 95,5 % – opotrebované: 99,1 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 87,2 % – opotrebované: 90,4 %). Priemerný výkon na mokrom povrchu s vysokým a nízkym μ, každý s dvoma rôznymi teplotnými rozsahmi.

(6) Testy brzdných vlastností za sucha – Testy brzdných vlastností za sucha, ktoré na žiadosť spoločnosti Michelin uskutočnila v októbri 2021 až januári 2022 organizácia TÜV SÜD Product Service na pneumatikách s rozmerom 235/60 R18 107V a 107W  obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, ktoré brzdilo z rýchlosti 100 km/h do úplného zastavenia. Testy porovnávali pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (100 %)  s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (96,4 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (96,1 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (95,6 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (94,9 %).

 

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.