4w 461 tire michelin crossclimate 2 en features and benefits 1 signature landscape

Hodnotenie celoročných pneumatík 

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Celoročné pneumatiky sú hybridné pneumatiky, ktoré sa dajú používať po celý rok. Spájajú technológie určené pre letné a zimné pneumatiky, ktoré umožňujú ich používanie v suchých, mokrých alebo snehových podmienkach kedykoľvek počas roka. 

Ak hľadáte pre svoje auto najlepšie celoročné pneumatiky, prišli ste na správne miesto. Objavte najlepšie celoročné pneumatiky Michelin a zistite, čo o nich hovoria nezávislé organizácie a časopisy testujúce pneumatiky.

MICHELIN CrossClimate 2

V roku 2015 sme uviedli MICHELIN CrossClimate, celoročnú pneumatiku certifikovanú na použitie v zime, ktorá pretvorila trh spojením výhod očakávaných od zimnej pneumatiky s výhodami letnej pneumatiky. 

V roku 2021 spoločnosť Michelin posunula koncept o krok ďalej s MICHELIN CrossClimate 2, celoročnou pneumatikou novej generácie.

Logo 3PMSF (3 Peak Mountain with Snow Flake – hora s 3 vrcholmi so snehovou vločkou) na bočniciach pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 potvrdzuje, že pneumatiku možno používať v zime, a to aj v krajinách, kde sú zimné pneumatiky povinné.

5 dôvodov pre výber pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2: 

 • Líder v brzdení a trakcii na snehu
 • Jednotka z hľadiska výkonu v mokrých a snehových podmienkach pri zákonnom limite opotrebenia
 • Jednotka v brzdení na suchom povrchu
 • Veľmi dlhá životnosť
 • Malá spotreba paliva

MICHELIN CrossClimate +

MICHELIN CrossClimate+ je v Európe najpredávanejšia celoročná pneumatika.

Je navrhnutá tak, aby ponúkala :

 • Vynikajúce brzdenie na suchých aj mokrých povrchoch
 • Certifikáciu na jazdenie v zime, čím ponúka optimálnu bezpečnosť a trakciu na snehu
 • Vynikajúcu životnosť
   

  Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ sa umiestnila 11-krát na stupňoch víťazov najdôležitejších európskych testov pneumatík.

  V roku 2021 ju časopis AUTO ZEITUNG ohodnotil ako „Vysoko odporúčanú“:

  „Táto francúzska pneumatika je objektívne aj subjektívne veľmi presvedčivá vďaka silnému brzdnému výkonu, vysokej úrovni bočnej priľnavosti a veľmi bezpečným jazdným vlastnostiam – bez ohľadu na to, či je asfalt teplý alebo ľadovo studený,“ tvrdí časopis AUTO ZEITUNG v závere porovnávacieho testu realizovaného s 9 celoročnými pneumatikami s rozmerom 205/55 R16.

V roku 2020 bola pneumatika MICHELIN CrossClimate+ hodnotená časopisom AUTO BILD ako „príkladná“: 

Prémiové celoročné pneumatiky s vyváženými výkonmi za každých poveternostných podmienok. Vynikajúca dynamická ovládateľnosť, presné jazdné reakcie, vysoký kilometrový výkon, nízky valivý odpor.

Porovnávací test Auto Bild bol realizovaný s 32 celoročnými pneumatikami s rozmerom 205/55 R16.

V roku 2019 bola pneumatika MICHELIN CrossClimate+ testovaná časopisom AUTO BILD s 30 ďalšími celoročnými pneumatikami s rozmerom 225/45 R17 a bola v rámci testu určená za najlepšiu celoročnú pneumatiku. Časopis AUTO BILD jej dal hodnotenia „Príkladná“ a „Eko-šampión“.

MICHELIN CrossClimate SUV

MICHELIN CrossClimate SUV je SUV verziou najpredávanejšej celoročnej pneumatiky v Európe a tu je dôvod:

 • Vysoká úroveň bezpečnosti pre SUV na ceste a v príležitostnom teréne, za všetkých poveternostných podmienok
 • Vynikajúca priľnavosť na suchých i mokrých cestách
 • Certifikovaná na jazdenie v zime, čím zaručuje bezpečnosť a trakciu na snehu (3PMSF)
 • Predĺžená životnosť pneumatiky s výkonom navrhnutým pre výdrž
 • Spevnená bočnica pre lepšiu mobilitu v príležitostnom teréne


Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV sa umiestnila 3-krát na stupňoch víťazov z 3 dôležitých európskych testov pneumatík.

V roku 2019 pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV zvíťazila v porovnávacom teste realizovanom časopisom AUTO BILD s 10 celoročnými pneumatikami s rozmerom 235/65 R17:

Príkladná celoročná pneumatika s úžasnými kvalitami na ľade a snehu, dynamické a športové správanie na suchom povrchu. Najvyššia bezpečnosť, čo sa týka akvaplaningu a presného riadenia.

MICHELIN Agilis CrossClimate

V roku 2018 spoločnosť MICHELIN rozšírila svoj oceňovaný rad CrossClimate na dodávky a úžitkové vozidlá predstavením pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate, ktorá spĺňa jej dve hlavné požiadavky:

 • jedna zmes gumy pre celoročnú mobilitu za každých poveternostných podmienok,
 • bočnice, ktoré sú veľmi odolné voči poškodeniu. 


Pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate to dosahuje vďaka spevnenému behúňu používajúcemu inovatívne zmesi gumy a spevnenú bočnicu a ochranu ramien a ponúka:

 • dlhú životnosť; 
 • nízke TCO (celkové náklady na vlastníctvo);
 • robustnosť, ktorá zaručuje vysokú odolnosť voči poškodeniu a bezpečnosť za každých poveternostných podmienok.
Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.