4w 461 tire michelin crossclimate 2 en features and benefits 1 signature landscape

Hodnotenie celoročných pneumatík 

Celoročné pneumatiky sú hybridné pneumatiky, ktoré sa dajú používať po celý rok. Spájajú technológie určené pre letné a zimné pneumatiky, ktoré umožňujú ich používanie v suchých, mokrých alebo snehových podmienkach kedykoľvek počas roka. 

Ak hľadáte pre svoje auto najlepšie celoročné pneumatiky, prišli ste na správne miesto. Objavte najlepšie celoročné pneumatiky Michelin a zistite, čo o nich hovoria nezávislé organizácie a časopisy testujúce pneumatiky.

MICHELIN CrossClimate 2

V roku 2015 sme uviedli MICHELIN CrossClimate, celoročnú pneumatiku certifikovanú na použitie v zime, ktorá pretvorila trh spojením výhod očakávaných od zimnej pneumatiky s výhodami letnej pneumatiky. 

V roku 2021 spoločnosť Michelin posunula koncept o krok ďalej s MICHELIN CrossClimate 2, celoročnou pneumatikou novej generácie.

Logo 3PMSF (3 Peak Mountain with Snow Flake – hora s 3 vrcholmi so snehovou vločkou) na bočniciach pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 potvrdzuje, že pneumatiku možno používať v zime, a to aj v krajinách, kde sú zimné pneumatiky povinné.

5 dôvodov pre výber pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2: 

 • Líder v brzdení a trakcii na snehu
 • Jednotka z hľadiska výkonu v mokrých a snehových podmienkach pri zákonnom limite opotrebenia
 • Jednotka v brzdení na suchom povrchu
 • Veľmi dlhá životnosť
 • Malá spotreba paliva
winner

V roku 2021 sa pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 umiestnila 2-krát na stupňoch víťazov najdôležitejších európskych testov pneumatík. Dostala hodnotenie „VÍŤAZ TESTU“ od nezávislého testujúceho časopisu TYRE REVIEWS v porovnávacom teste deviatich celoročných pneumatík s rozmerom 205/55 R16.

MICHELIN CrossClimate +

MICHELIN CrossClimate+ je v Európe najpredávanejšia celoročná pneumatika.

Je navrhnutá tak, aby ponúkala :

 • Vynikajúce brzdenie na suchých aj mokrých povrchoch
 • Certifikáciu na jazdenie v zime, čím ponúka optimálnu bezpečnosť a trakciu na snehu
 • Vynikajúcu životnosť
   

  Pneumatika MICHELIN CrossClimate+ sa umiestnila 11-krát na stupňoch víťazov najdôležitejších európskych testov pneumatík.

  V roku 2021 ju časopis AUTO ZEITUNG ohodnotil ako „Vysoko odporúčanú“:

  „Táto francúzska pneumatika je objektívne aj subjektívne veľmi presvedčivá vďaka silnému brzdnému výkonu, vysokej úrovni bočnej priľnavosti a veľmi bezpečným jazdným vlastnostiam – bez ohľadu na to, či je asfalt teplý alebo ľadovo studený,“ tvrdí časopis AUTO ZEITUNG v závere porovnávacieho testu realizovaného s 9 celoročnými pneumatikami s rozmerom 205/55 R16.

V roku 2020 bola pneumatika MICHELIN CrossClimate+ hodnotená časopisom AUTO BILD ako „príkladná“: 

auto

Prémiové celoročné pneumatiky s vyváženými výkonmi za každých poveternostných podmienok. Vynikajúca dynamická ovládateľnosť, presné jazdné reakcie, vysoký kilometrový výkon, nízky valivý odpor.

Porovnávací test Auto Bild bol realizovaný s 32 celoročnými pneumatikami s rozmerom 205/55 R16.

V roku 2019 bola pneumatika MICHELIN CrossClimate+ testovaná časopisom AUTO BILD s 30 ďalšími celoročnými pneumatikami s rozmerom 225/45 R17 a bola v rámci testu určená za najlepšiu celoročnú pneumatiku. Časopis AUTO BILD jej dal hodnotenia „Príkladná“ a „Eko-šampión“.

MICHELIN CrossClimate SUV

MICHELIN CrossClimate SUV je SUV verziou najpredávanejšej celoročnej pneumatiky v Európe a tu je dôvod:

 • Vysoká úroveň bezpečnosti pre SUV na ceste a v príležitostnom teréne, za všetkých poveternostných podmienok
 • Vynikajúca priľnavosť na suchých i mokrých cestách
 • Certifikovaná na jazdenie v zime, čím zaručuje bezpečnosť a trakciu na snehu (3PMSF)
 • Predĺžená životnosť pneumatiky s výkonom navrhnutým pre výdrž
 • Spevnená bočnica pre lepšiu mobilitu v príležitostnom teréne


Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV sa umiestnila 3-krát na stupňoch víťazov z 3 dôležitých európskych testov pneumatík.

V roku 2019 pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV zvíťazila v porovnávacom teste realizovanom časopisom AUTO BILD s 10 celoročnými pneumatikami s rozmerom 235/65 R17:

Príkladná celoročná pneumatika s úžasnými kvalitami na ľade a snehu, dynamické a športové správanie na suchom povrchu. Najvyššia bezpečnosť, čo sa týka akvaplaningu a presného riadenia.

MICHELIN Agilis CrossClimate

V roku 2018 spoločnosť MICHELIN rozšírila svoj oceňovaný rad CrossClimate na dodávky a úžitkové vozidlá predstavením pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate, ktorá spĺňa jej dve hlavné požiadavky:

 • jedna zmes gumy pre celoročnú mobilitu za každých poveternostných podmienok,
 • bočnice, ktoré sú veľmi odolné voči poškodeniu. 


Pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate to dosahuje vďaka spevnenému behúňu používajúcemu inovatívne zmesi gumy a spevnenú bočnicu a ochranu ramien a ponúka:

 • dlhú životnosť; 
 • nízke TCO (celkové náklady na vlastníctvo);
 • robustnosť, ktorá zaručuje vysokú odolnosť voči poškodeniu a bezpečnosť za každých poveternostných podmienok.
michelin ts agilis crossclimate abrm052022 eng

MICHELIN Agilis CrossClimate sa umiestnila na víťazných priečkach a bola odporučená pri svojom jedinom teste v roku 2020.
Tento test realizoval časopis Pro Mobil, ktorý dospel k záveru, že

Mimoriadne bezpečnou počas silného dažďa je Michelin

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.