header

Hodnotenie najlepších pneumatík na zimu

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Zimné pneumatiky sú špeciálne navrhnuté tak, aby bezpečne jazdili pri teplotách pod 7 °C, či už je cesta zasnežená alebo nie.

Ktoré sú najlepšie pneumatiky na zimu pre vaše vozidlo? V tomto článku spoločnosť MICHELIN predstavuje svoje najlepšie zimné pneumatiky a uvádza názory nezávislých organizácií a časopisov testujúcich pneumatiky na ich výkon v zimných podmienkach.

Kvalitné zimné pneumatiky rozpoznáte podľa označenia 3PMSF

Označenie 3PMSF je zárukou bezpečnosti a mobility pri jazde s danými pneumatikami na snehu.

Toto označenie vydáva certifikované laboratórium po otestovaní pneumatiky podľa štandardizovaného postupu v súlade s platným nariadením a znamená, že pneumatika poskytuje požadovanú úroveň bezpečnosti a mobility pri jazde na snehu.

Toto označenie sa postupne stáva štandardom identifikujúcim kvalitné zimné pneumatiky.

Symbol 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) je ľahko rozpoznateľný: 3 vrcholky hôr so snehovou vločkou. V súlade s nariadeniami sa systematicky uvádza s logom M+S na bočnici zimných pneumatík.
Každá z pneumatík uvedená nižšie je označená symbolom 3PMSF.

MICHELIN Alpin 6

Zimná cestná pneumatika MICHELIN Alpin 6 poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti, ktorá vás nesklame ani v drsných zimných podmienkach.

 • Jednotka v brzdení a zábere na snehu aj v okamihu, keď je opotrebovaná
 • Dlhotrvajúca vysoká úroveň bezpečnosti v náročných zimných podmienkach (3PMSF)
 • Veľmi dlhá životnosť
 • Inovatívny indikátor opotrebovania behúňa

 

Ocenenia pneumatiky MICHELIN Alpin 6

Pneumatika MICHELIN Alpin 6 sa umiestnila 8-krát na stupňoch víťazov najdôležitejších európskych testov pneumatík.

V roku 2021 ju organizácia ADAC ohodnotila ako „dobrú“ v komparatívnom teste 18 zimných pneumatík s rozmerom 225/50 R17 a 16 pneumatík s rozmerom 195/65 R16 a časopis AUTO BILD ju ohodnotil ako „príkladnú“ v porovnávacom teste 50 zimných pneumatík s rozmerom 205/55 R16.

V roku 2020 získala pneumatika MICHELIN Alpin 6 hodnotenie „dobrá“ od organizácie ADAC (porovnávací test 15 zimných pneumatík s rozmerom 205/55 R16) a hodnotenie „veľmi dobrá“ od časopisu Auto Motor Sport (porovnávací test 10 zimných pneumatík s rozmerom 225/50 R17)

Veľmi vyvážená pneumatika, veľmi dobrá úroveň životnosti, dobrý výkon na suchých, mokrých cestách a na snehu,“ vyjadrila sa organizácia ADAC v roku 2020 a uviedla tiež: „Pneumatika Michelin Alpin 6 vykazuje najnižšiu mieru opotrebovania.

Pneumatika MICHELIN Alpin 6 získala hodnotenie „príkladná“ od časopisu AUTO BILD (porovnávací test 53 zimných pneumatík s rozmerom 225/45 R17)

adac michelin alpin 6 225 09 21 4c eu
michelin alpin6 vorbl ab402021 en

MICHELIN Pilot Alpin 5

Zimná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 poskytuje efektívne brzdné vlastnosti a presné jazdné reakcie pre vysokovýkonné vozidlá jazdiace v zimných podmienkach.

 • Veľmi dobrá ovládateľnosť a presné jazdné reakcie na mokrých cestách a na snehu (3PMSF)
 • Kratšia brzdná dráha pre bezpečnú jazdu v zime
 • Jedna z popredných zimných pneumatík z hľadiska životnosti a nízkej spotreby paliva


Pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 sa umiestnila 6-krát na stupňoch víťazov z 6 v najdôležitejších európskych testoch pneumatík.

Ocenenia pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin 5

V roku 2021 bola pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 víťazom testu časopisu Tyre Reviews v porovnávacom teste 9 zimných pneumatík s rozmerom 225/40 R18, víťazom testu časopisu AUTO BILD Sportscars v porovnávacom teste 12 zimných pneumatík s rozmerom 225/45 R18 – 245/40 R18 a víťazom testu časopisu SPORT AUTO v porovnávacom teste 6 zimných pneumatík s rozmerom 255/40 R18.

Najlepšími pneumatikami, čiže i víťazom testu, sú zimné pneumatiky Pilot Alpin 5 s priemerom 18 palcov od spoločnosti Michelin. Ako jediné kombinujú krátku brzdnú dráhu s najlepšími výkonmi na snehu, silným brzdným výkonom a vyváženou jazdnou dynamikou na suchých cestách,“ vyjadrila sa redakcia časopisu SPORT AUTO.


V roku 2020 bola pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 víťazom testu a klasifikovaná ako „dobrá“ agentúrou ADAC v porovnávacom teste 13 zimných pneumatík s rozmerom 235/55 R17, víťazom testu s hodnoteniami „príkladná“ a „Eko-šampión“ od časopisu AUTO BILD v porovnávacom teste 51 zimných pneumatík s rozmerom 245/45 R18.

Víťaz testu, presvedčivé výkony na snehu, dynamické vlastnosti na suchom aj mokrom povrchu, krátka brzdná dráha, veľmi dobrý kilometrový výkon, vyvážený pomer ceny a výkonu,“ vyjadrila sa redakcia časopisu AUTO BILD v roku 2020.

"Veľmi vyvážená pneumatika. Najlepšie hodnotenie na suchu i na snehu,“ vyjadrila sa organizácia ADAC v roku 2020.

pa5
michelin pilot alpin 5 09 20 4c en
tyre reviews
sport auto michelin ts sg spa 11 2021 en

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV

Zimná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV je navrhnutá pre bezpečnosť a vysoké výkony na všetkých druhoch povrchov ciest v zime.

 • Kontrola nad vozidlom a presné jazdné reakcie na snehu
 • Vynikajúci  brzdný výkon na snehu (3PMSF)
 • Vynikajúci  záber na snehu pre bezproblémovú mobilitu v zime
 • Spevnené bočnice pre odolnosť pri SUV použití a dlhú životnosťPneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV sa umiestnila 2-krát na stupňoch víťazov z 2 v najdôležitejších európskych testoch pneumatík.

Ocenenia pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV

V roku 2021 bola pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV víťazom testu časopisu AUTO BILD Allrad v porovnávacom teste 10 zimných pneumatík s rozmerom 235/55 R18 a získala hodnotenie „vysoko odporúčaná“ časopisom AUTO ZEITUNG v porovnávacom teste 10 zimných pneumatík s rozmerom 235/55 R18.

Špecialitou pneumatiky Pilot Alpin 5 je sneh, ale ponúka aj enormne vysoké bezpečnostné vlastnosti,“ vyjadrila sa redakcia časopisu Auto Zeitung.

michelin ts pilotalpin5suv aba112021 en
az2121 sehr empfehlenswert reifen michelin english
Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.