19 PALCE Michelin PNEUMATIKY PRE VAŠE AUTO

Neurčili ste ešte rozmer vašich pneumatík? Ak chcete vybrať správny rozmer pneumatík MICHELIN®, podívajte sa do používateľskej príručky k vozidlu alebo na dvere na strane vodiča: tu nájdete údaje o rozmere pneumatík pre vaše vozidlo a o požadovanom indexe nosnosti a rýchlosti.

Ako čítať označenie rozmeru na pneumatike?

Pokiaľ napríklad na pneumatike čítate 205/55R17 91V, znamená to nasledujúce:

  • 205 označuje šírku pneumatiky (v milimetroch)
  • 55 označuje výšku pneumatiky v pomere k jej šírke (v percentách)
  • R je typ konštrukcie (R pre radiálnu, D pro diagonálnu a B pre zmiešanú)
  • 17 označuje priemer (v palcoch)
  • 91 je index nosnosti
  • V predstavuje index rýchlosti, ktorý definuje maximálnu rýchlosť pneumatikyUrčili ste už rozmer pneumatík pre vaše vozidlo? Potom na tento správny rozmer kliknite  vo vyššie uvedenej tabuľke a objavte všetky dostupné pneumatiky Michelin, ktoré sú vhodné pre vaše vozidlo.

tyre size

Nájsť pneumatiku vhodnú pre vaše potreby môžete aj pomocou nášho vyhľadávača pneumatík. Využite naše odborné znalosti! Pomôžeme vám vďaka nim nájsť pneumatiky ideálne pre vaše vozidlo a váš štýl jazdy. Na základe informácií, ktoré poskytnete, zobrazí náš vyhľadávač pneumatiky určené priamo pre vaše vozidlo a schválené výrobcom, rovnako ako zoznam rozmerov kompatibilných s tými pôvodnými.

Pneumatiky môžete vyhľadávať aj podľa typu vozidla a použitia, alebo podľa značky vozidla.

Pokiaľ nemáte prístup k týmto informáciám a potrebujete viac podrobností o rozmeroch pneumatík pre osobné vozidlá, prečítajte si nášho sprievodcu: Ako vybrať správnu pneumatiku?

Všetky dostupné pneumatiky, od tých najnovších ako MICHELIN CrossClimate 2 až po rad MICHELIN Pilot Sport, nájdete na našich webových stránkach.

Vlastníte elektromobil (EV)? To isté platí i pre vás! Všetky pneumatiky dostupné pre vaše vozidlo nájdete v sekcii vyhradenej pre EV.

Michelin vyvíja aj pneumatiky OE (skratka pre: original equipment) – pneumatiky, ktoré sa montujú na automobil pri jeho výrobe. Ukazujú, že vzájomnému spojeniu pneumatík s konkrétnym modelom vozidla bola venovaná vysoká pozornosť, aby v súčinnosti zaistili úroveň výkonov, ktorú majitelia vozidla očakávajú. Napríklad pneumatiky MICHELIN s označením „N“ sú špeciálne vyvinuté pre Porsche, s označením „K“ pre Ferrari a s označením „T“ pre Teslu. Pneumatiky so špecifickým označením určené pre rozličné modely vozidiel sú výsledkom starostlivého výskumu, ktorý spoločne uskutočnili inžinieri Michelinu a konkrétneho výrobcu vozidla.

Majte na pamäti, že poznať správny rozmer pneumatík je nevyhnutné na to, aby sa znížili bezpečnostné riziká a dosiahli sa najlepšie možné jazdné výkony. Váš výber pneumatík musí zodpovedať aj právnym predpisom a odporúčaniam výrobcu vozidla.

Pri výmene pneumatík sa odporúča dodržiavať odporúčania výrobcu. Michelin odporúča montovať na všetky 4 kolesá vášho vozidla zhodné pneumatiky (okrem prípadov, keď je vaše vozidlo už v prvomontáži vybavené pneumatikami s odlišnými rozmermi na prednej a zadnej náprave).

Pri vyhľadávaní len podľa rozmeru pneumatík majte na pamäti, že zobrazené výsledky nemusia byť vhodné (alebo odporúčané) pre vaše vozidlo z dôvodu niekoľkých faktorov (okrem iného vrátane rozmeru, indexu rýchlosti a nosnosti, zamýšľaných prevádzkových podmienok atď.). Preto sa obráťte na odborníka.

Potrebujete pomoc alebo máte nejaké otázky? Sme tu, aby sme vám pomohli. Kontaktujte nás. Naši odborníci sú vám k dispozícii, aby vám poskytli tie najlepšie rady ohľadne pneumatík.

Právne informácie

Zobrazené indexy nosnosti a rýchlosti sa môžu mierne líšiť od hodnôt pneumatík v prvomontáži uvedených na štítku vozidla. Váš predajca pneumatík, ktorý je kvalifikovaným odborníkom, bude schopný:


1. Informovať vás, či sa index nosnosti či rýchlosti pri náhradných pneumatikách líši od pôvodných pneumatík.


2. Určiť, či by mal byť tlak hustenia upravený pre navrhovaný alternatívny rozmer.

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.