Best snow tyres for SUV

NAJLEPŠIE ZIMNÉ PNEUMATIKY PRE SUV

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Zima sa blíži... Pri jazde s vaším SUV sa na snehu a mokrej vozovke musíte cítiť bezpečne. Na to je nutné, aby vaše vozidlo malo dostatočný brzdný výkon a záber i na tých najnáročnejších cestách. Výberom správnych pneumatík si zaistíte bezstarostnú jazdu.

Ktoré zimné pneumatiky pre SUV sú najlepšie? Aby ste sa to dozvedeli, prečítajte si náš článok!

Zimné pneumatiky pre SUV

Najlepšie zimné pneumatiky pre SUV sú jednoducho tie, ktorých zimné výkony boli testované a následne certifikované označením 3PMSF. Táto certifikácia potvrdzuje, že pneumatika bude fungovať dobre v zimných podmienkach, čiže na chladnom povrchu, pri teplote pod 7 °C a na snehu.

Znamená to lepšiu priľnavosť, než akú by ste získali s pneumatikou, ktorá nie je určená pre také podmienky. Guma a dezén pneumatík 3PMSF zaručujú účinnú priľnavosť na chladnom, mokrom a zasneženom povrchu.

The 3PMSF symbol ("3 Peak Mountain Snow Flake") is visible on the tyre

Symbol 3PMSF (3 vrcholky hôr so snehovou vločkou) je viditeľný na bočnici pneumatiky

Všetky zimné pneumatiky Michelin majú toto označenie, čo samozrejme platí aj pre zimné SUV pneumatiky. Certifikáciu 3PMSF majú aj všetky naše celoročné pneumatiky.

Winter tyres for SUV

Celoročné pneumatiky pre SUV

Na rozdiel od zimných pneumatík, ktoré sa pri miernejšom počasí vymieňajú za letné, sú celoročné pneumatiky určené na celoročnú prevádzku.

Dobre fungujú aj v zime (pokiaľ teploty neklesnú pod -10 °C), pretože zaisťujú spoľahlivé výkony na snehu, potvrdené certifikáciou 3PMSF.

To je aj prípad pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV. Poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti aj na mokrej vozovke bez ohľadu na to, či je alebo nie je chladné počasie.

Športové a nešportové zimné SUV pneumatiky

Pre tých, ktorí majú radi športovú jazdu, vytvoril Michelin rad SUV pneumatík na zimu MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV, ktorými môžete vybaviť vaše SUV a zaistiť si tak výnimočné výkony. Táto zimná SUV pneumatika je veľmi účinná na suchom povrchu a zároveň zaručuje vynikajúci záber na snehu.

Pokiaľ v zime nevyžadujete športovú jazdu, splní vaše očakávanie rad MICHELIN Alpin 6.

Je dôležité si uvedomiť, že to, čo nakoniec rozhodne o výbere športového či nešportového radu, je rozmer vašich pneumatík. Pokiaľ jeden z radov nie je k dispozícii v rozmere vašich pneumatík, tak si vyberiete iný rad.

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV provides exceptional performance even for a sporty driving style

Pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV zaisťuje vynikajúce výkony i pri športovom štýle jazdy

Pneumatiky s označením SUV alebo bez neho

Pneumatiky určené pre SUV sú často tuhšie, aby uniesli zaťaženie týchto vozidiel, ktoré býva väčšie než pri väčšine osobných automobilov. Z tohto dôvodu sú ich bočnice spevnené použitím dvoch vrstiev kostry namiesto jednej vrstvy.

Možno ste si ale všimli, že niektoré z našich SUV radov, ako napríklad MICHELIN Alpin 6, nemajú označenie SUV vo svojom názve. Prečo to tak je?

Je to preto, že Michelin chcel zdôrazniť, že určité rozmery sú špecifickejšie pre SUV, a to i v zimných radoch. To je dôvod, prečo si môžete vybrať pneumatiky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre SUV, ako je zimná pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV alebo celoročná pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 SUV.

Neprítomnosť označenia SUV v názve pneumatiky ale neznamená, že by tento rad nebol kompatibilný s vaším SUV! Môže byť namontovaný, pokiaľ zodpovedá rozmer vašej pneumatiky. A výkony budú samozrejme rovnaké.

Rozmer pneumatiky nájdete na jej bočnici alebo v používateľskej príručke vášho SUV.

You can find the tyre size on its sidewall

Rozmer pneumatiky nájdete na jej bočnici

Aké SUV zimné pneumatiky vybrať do extrémnych zimných podmienok?

Pokiaľ žijete v mieste, kde sú extrémne zimné podmienky so snehom a ľadovicou, tak sú najvhodnejšie špecializované rady, ako je MICHELIN X-Ice Snow SUV alebo hrotovaná pneumatika MICHELIN X-Ice North 4 SUV. Tieto SUV zimné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálne výkony na snehu a ľade i pri veľmi nízkych teplotách.

Teraz, keď máte jasnejšiu predstavu o najlepších zimných pneumatikách pre SUV, nájdite si tie svoje pomocou nášho vyhľadávača pneumatík:

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.