Vyhľadávanie pneumatík
Nájdite predajcov

Všetko, čo potrebujete vedieť o tesniacej hmote na opravu pneumatík pre osobné vozidlá

Pripomíname, že tesniaci sprej   na opravu pneumatík je podobne ako iné formy opravy defektov dočasným riešením a neodporúča sa pri jazde na dlhé vzdialenosti alebo pri vysokých rýchlostiach (nad 80 km/h). Riziko je v tom, že pneumatika bola počas straty vzduchu alebo pri veľmi nízkom tlaku hustenia poškodená ešte predtým, než tesniaca hmota utesní netesnosť a obnoví sa tlak hustenia. Ak sa vaše pneumatiky poškodia, čo najskôr vyhľadajte pomoc odborníka.  

Tu sa pozrieme na všetko, čo potrebujete vedieť o tesniacom spreji  na opravu pneumatiky, ako ho používať, aké má výhody a akou rýchlosťou môžete po jeho použití ísť.

Čo je tesniaci sprej na opravu pneumatík?

Od prejdenia klinca až po prekvapivé prasknutie v gume – nečakaný defekt pneumatiky auta vznikne tak ľahko, že ani neviete, ako. Vedeli ste však, že okrem výmeny pneumatiky za rezervnú existuje ľahký a okamžitý spôsob dočasnej opravy defektu, bez potreby akýchkoľvek nástrojov, takže sa môžete vrátiť na cestu a pokračovať v jazde? 

Tyre sealant, also known as tyre weld, is a popular emergency puncture repair solution, a spray to stop leaks that is often used by car manufacturers that now include it alongside or instead of a spare tyre.

Mali by ste tiež vedieť, že niektorí výrobcovia pneumatík ponúkajú pneumatiky s tesniacou hmotou vstrieknutou priamo do pneumatík ešte pred vznikom defektu, napr. technológia Selfseal od Michelin. Defekty opravuje ešte pred ich vznikom. Automaticky utesní dieru, čím zabráni unikaniu vzduchu, a udržuje tlak hustenia, takže môžete pokračovať v jazde. 

Tesniaca hmota na opravu pneumatík sa dodáva v spreji, ktorý pomáha utesniť netesnosti v pneumatike v prípade defektu. Tesniaci sprej  na opravu pneumatík je určený na použitie po vzniku defektu. Vstrekuje sa do pneumatiky cez ventil a potom po stuhnutí môžete pokračovať v jazde. Po chvíli jazdenia však nezabudnite skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách a ak je to potrebné, vráťte ho na predpísanú úroveň.

Pre koho je tesniaci sprej  na opravu pneumatík užitočný?

Tento sprej na zastavenie netesností ako jedna z najjednoduchších a najlacnejších foriem núdzovej opravy defektu na aute je užitočný produkt, ktorý sa v aute zíde každému. Ide o užitočnú dočasnú alternatívu, ak nemáte poruke rezervnú pneumatiku. Pomôže vám to prejsť s autom po defekte na bezpečnejšie miesto alebo zájsť do najbližšieho servisu, kde vám odborne poradia. 

Kde si môžete kúpiť tesniaci sprej na opravu pneumatík?

Sprej na utesňovanie netesností je ľahko dostupný a predáva sa v celom rade miest vrátane servisov a online predajcov. 

ZOBRAZIŤ NAŠE PRODUKTY

Ako používať sprej s tesniacim tmelom na pneumatiky?

Sprej na zastavenie netesností sa obvykle dodáva v natlakovanej aerosólovej nádobe a aplikuje sa cez ventil pneumatiky. Používajte ho podľa pokynov na spreji.

Hoci použitie spreja na utesnenie netesností je väčšinou jednoduché, je dôležité nájsť  na tú činnosť nejaké bezpečné miesto. Zaparkujte svoje auto na bezpečnom mieste bez premávky alebo iných potenciálnych hrozieb a oblečte si reflexnú ochrannú vestu ešte pred inštaláciou výstražného trojuholníka, aby ste varovali ostatných vodičov, že sa nachádzate na kraji cesty. Po pridaní a vytvrdení tesniacej hmoty nezabudnite skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách, len čo to bude možné. 

Koľko tesniacej hmoty na opravu pneumatík by ste mali použiť?

Jedna nádoba tesniacej hmoty obsahuje jednu dávku a nedá sa použiť opakovane. Aby ste dosiahli správnu úroveň tlaku, je potrebné aerosól úplne vyprázdniť do opravovanej pneumatiky. Vo všeobecnosti antidefektová hmota zaschne v prívodnej trubici a nádoba so sprejom je potom nepoužiteľná, aj keď ešte obsahuje trochu kvapaliny. 

Po použití nezabudnite tesniacu hmotu nahradiť pre prípad, že by sa vám to v budúcnosti stalo znovu, a skontrolujte dátum expirácie, či už od kúpy uplynul nejaký čas. 

Ako rýchlo môžete jazdiť s pneumatikou opravenou tesniacou hmotou?

Sprej na utesnenie netesností je iba dočasným riešením a nemal by sa používať pri jazde na dlhé vzdialenosti alebo pri vysokých rýchlostiach nad 80 km/h bez toho, aby vaše pneumatiky skontroloval odborník.  

Should I replace my tyre after using car tyre sealant?

Odporúča sa dať pneumatiku skontrolovať odborníkovi. Pri jazde s nízkym tlakom hustenia by sa mohla poškodiť. Odborník bude vedieť rozhodnúť, či treba pneumatiku vymeniť. 

Aké sú ďalšie dostupné riešenia pri defektoch?

Sprej na zastavenie netesností je jedným z mnohých riešení, ako si poradiť s defektom pneumatiky. Tu je stručný prehľad niektorých alternatív, ktoré sú k dispozícii:

"– Výmena prasknutej pneumatiky za rezervnú pneumatiku.
– Používanie pneumatík Run-Flat (dojazdové), ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby pri defekte odolávali účinkom vypustenia vzduchu, takže môžete pokračovať v jazde, aby ste sa dostali až do servisu alebo vyhľadali odbornú pomoc.
–  Používanie pneumatík s integrovanou technológiou tesniacej hmoty, ako napr. MICHELIN Selfseal