VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST

Ktoré zimné pneumatiky sú z hľadiska bezpečnosti najlepšie?

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky
Auto Edito Bibendum Hiver Tipy a rady

Všetko, čo potrebujete vedieť o jazde v zime.

Jazda v zime je veľmi odlišná od jazdy po zvyšok roka: teploty klesajú a hrozí, že narazíte na dážď sneh alebo čierny ľad.

V závislosti od vašich jazdných návykov budete možno potrebovať špeciálne vybavenie, napríklad pneumatiky certifikované pre zimné obdobie, aby ste boli na cestách v bezpečí - najmä ak žijete alebo pravidelne jazdíte v horských oblastiach a chcete mať istotu, že vás neprekvapí počasie.

Chcete svoje auto vybaviť pneumatikami certifikovanými pre zimné obdobie, ale neviete, aký je správny tlak v zimných pneumatikách? Alebo kedy prezuť na zimné pneumatiky? Alebo koľko zimných pneumatík obuť na vaše vozidlo? Prečítajte si naše rady pre bezpečnú jazdu v zime a dozviete sa aj ďalšie užitočné informácie, ako sú právne predpisy o použití zimných pneumatík na Slovensku a v iných krajinách.

Ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať

Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.