VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST

Kedy prezuť do zimných pneumatík

Tipy a rady pre pneumatiky pre osobné vozidlá, SUV a dodávky

Prečo čakať, kým uviaznete v snehu, aby ste si nasadili zimné pneumatiky?
Zapamätajte si toto jednoduché pravidlo:

„Pri teplotách nižších ako 7 °C je čas prejsť na zimné pneumatiky!“

4w 323 tire michelin pilot alpin five en us features and benefits 2 signature 16 slash 9 1

Kedy je potrebné prezuť do zimných pneumatík?

 

Počasie sa stáva z roka na rok čoraz viac nepredvídateľným a zimy sú veľmi premenlivé. Prečo riskovať, že dostanete pokutu kvôli tomu, že nemáte správne pneumatiky pre danú sezónu a poveternostné podmienky?

Aby ste sa vyhli nebezpečnej situácii, pamätajte na toto jednoduché pravidlo: „Keď teplota klesne pod 7 °C, je čas prezuť do zimných pneumatík!“

Prečo je potrebné prezuť pneumatiky na zimné obdobie (november - marec)?

Pripomienkou prezutia do zimných pneumatík vám môže byť napríklad aj jesenná zmena času. Nezabudnite, že ak teplota klesne pod 7 °C, vaše letné pneumatiky budú menej účinné.

Je dôležité zvoliť pneumatiky, ktoré sú certifikované na použitie v zimnom období, pretože sú vyrobené z materiálov určených na použitie pri nízkych teplotách (guma zostane flexibilná a nestvrdne). Lamely na zimných pneumatikách zaručujú optimálny výkon v zimných podmienkach. Ak máte celoročné pneumatiky s označením 3PMSF, môžete ich používať celoročne namiesto toho, aby ste v zimnom období prezúvali do zimných pneumatík.

guide replace tire glove

Pourquoi démonter les pneumatiques hiver même en été?

Kedy by som mal vymeniť zimné pneumatiky za letné?

Odborníci neodporúčajú používať zimné pneumatiky celoročne, pretože na horúcich povrchoch vozoviek sú zimné pneumatiky v skutočnosti menej účinné a ich mäkšia guma sa rýchlejšie opotrebuje. Zimné pneumatiky určené pre nízke teploty by sa mali nahradiť letnými pneumatikami, len čo teploty stúpnu nad 7 °C. Spravidla môžete počkať do konca marca. Indikátorom vám môže byť rovnako zmena času na letný.

4w 461 tire michelin crossclimate 2 en product in context 2 nosignature landscape

Čo to vlastne sú zimné pneumatiky?

Zimné pneumatiky, ktoré sú nevyhnutné pre jazdu v chladnom počasí, sú špeciálne navrhnuté tak, aby optimalizovali priľnavosť na chladných cestách, či už mokrých, pokrytých snehom alebo ľadom.

Zimné pneumatiky sú označené symbolom M+S a/alebo 3PMSF na bočnici pneumatiky.

Výhody jazdy so zimnými pneumatikami

V zimných jazdných podmienkach poskytujú zimné pneumatiky lepšiu priľnavosť. Ich guma, ktorá zostáva pružná aj pri teplotách pod 7 °C, ich tvar, hĺbka a prevedenie dezénu poskytujú optimálnu priľnavosť. To sa prejavuje lepšou trakciou a ovládateľnosťou na mokrej, zasneženej a zľadovatenej vozovke.

Auto Edito michelinwntrtyres Tipy a rady

Spoznajte najdôležitejšie fakty o tom, ako jazdiť v ZIME

  • Pamätajte na toto zlaté pravidlo: „Pri teplotách nižších ako 7 °C je čas prejsť na zimné pneumatiky!“
  • Nie je však dobré jazdiť na zimných pneumatikách po celý rok.
  • Po nasadení zimných pneumatík nezabudnite raz mesačne skontrolovať tlak všetkých 4 pneumatík. V chladnom počasí má tlak vzduchu v pneumatikách tendenciu klesať (podhustenie) a keď teplota stúpne, tlak v pneumatike sa zvýši (prehustenie).
Používate nepodporovaný webový prehliadač
Používate webový prehliadač, ktorý nepodporuje zobrazenie tejto webovej stránky. To znamená, že niektoré funkcie nemusia pracovať podľa očakávaní. To môže viesť k zvláštnemu správaniu počas vyhľadávania. Použite alebo aktualizujte/ inštalujte jeden z nasledujúcich webových prehliadačov s cieľom plnohodnotne využívať všetky výhody stránky.